Lõiv kerkis Hispaania mitmepäevasõidul ühe koha võrra

Hispaanias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidul Mediterranean Epic (UCI S1) pälvis Eesti valitsev maastikukrossi meister Janika Lõiv kolmandal etapil 8. koha. Kokkuvõttes kerkis eestlanna viiendale kohale.

Tuuri pikimal, 84-kilomeetrisel etapil võidutses austraallanna Rebecca McConnell, kes jõudis finišisse ajaga 3:33.35. Talle kaotas ühe minuti ja 59 sekundiga Haley Smith ning kahe minuti ja ühe sekundiga Emily Batty. Neljandaks jäeti selles lõpetanud trios Elisabeth Brandau. Viienda koha sai Julie Bresset ja kuuenda liidrisärgis sõitnud Ramona Forchini.

Lõiv jõudis finišisse ajaga kolm tundi, 37 minutit ja 45 sekundit. Teised eestlannad võitlesid täna ebaõnnega. Nii Maaris Meier kui ka Greete Steinburg lõhkusid võistluse ajal rehvid. Meier lõpetas võistluse 18. kohal ajaga 3:57.42, Steinburg oli tehnilise ebaõnne tõttu sunnitud võistluse pooleli jätma.

“Tänane etapp oli tõeline kihutamine igas mõttes. Kiired kivised singlid ja palju kohti, kus võis rehvi lõhkuda. Lisaks oli väga pikalt kruusa ja asfaltteid,” rääkis Lõiv peale võistlust. “Päris pikalt oli naiste punt koos, sest keegi tööd ei tahtnud teha. Alles 15-20 km kandis, kui esimesed mäed tulid, hakati tempokamalt sõitma. Täna sain päris kenasti liikuma ning sõitsin esimese poole distantsist 4.-6. positsioonil koos kahe teise naisega. Neil oli aga tehnilistel singlitel varuks veel üks käik ja ma jäin seal ühe mehe taha halvasti toppama. Edasi sõitsin üksinda. Sõidu teises pooles sai mind kätte Londoni olümpia võitnud Bresset ja hetk hiljem võistluse liider Forchini. Lõpulaskumisele läksin 8. positsioonil ning teisi naisi kahjuks enam ei näinud. Küll aga laskumise lõpus sain Forchini jälle kätte. Esimest korda tundsin sel aastal tehnilisel laskumisel head ja mõnusat ratta tunnetust. Viimased 10 km oli minule väga ebasoodne. Tegime Forchiniga koos tööd, aga kuna kergelt oli kogu aeg allamäge ja mul rohkem käike ei olnud, siis kippus mul puudu jääma kiirusest, et temaga koos püsida. Seega vajutas ta rauad paremale ja saigi väikese vahe sisse.”

Meier lisas: “Ma sõitsin põhimõtteliselt kogu sõidu koos Charline Fragniere’iga kuni viimase laskumise viimases osas lõhkusin rehvi. Sealt jäi finišisse veel kümme kilomeetrit. Kuna minu süsihappegaasiballoon ei toiminud, siis jäin tühjal kummil sõitma kuni lõpuks sain omale pumba ja sõitsin seejärel üksi seitse kilomeetrit lõpuni.”

Kokkuvõttes jätkab liidrina Forchini (9:30.10), edestades Battyt (9:37.05) ja Bresset (9:42.28). Lõiv tõusis viiendale kohale (9:47.25) ning Meier 18. positsioonile (10:40.19).

Mitmepäevasõidu viimasel etapil sõidetakse 50 kilomeetrit, mille jooksul koguneb 1480 tõusumeetrit. Võistlus on Eesti naismaastikuratturitele eriti oluline, kuna maikuu lõpuni kestab veel olümpiakvalifikatsioon. Suur lootus püsib näha Tokyos võistlemas 16-aastase vaheaja järel vähemalt ühte Eesti maastikuratturit.