Lõiv karjääri paremuselt teisest MK-tulemusest: tegin viimastel ringidel väga palju vigu, mistõttu pidin leppima 9. kohaga

Kanadas Mont-Sainte-Anne’is jätkunud maastikuratturite maailma karika sarjas tegi Eesti valitsev meister Janika Lõiv väga head sõidud nii lühirajal kui olümpiakrossis, kui sõitis välja mõlemal päeval kõrge 9. koha.

Olümpiakrossis pälvis esikoha olümpiavõitja Jolanda Neff ajaga 1:26.53. Teise ja kolmanda koha jagasid omavahel Mona Mitterwallner ja Haley Batten, kaotades šveitslannale 56 sekundiga. Lõiv jäi Neffist kolme minuti ja 31 sekundi kaugusele ning saavutas oma karjääri teise MK-tulemuse olümpiakrossis. Tänavu on eestlanna lõpetanud korra ka kuuendal kohal.

„Olümpiakrossi võistlus algas kuiva raja ja väga kuuma ilmaga, aga tingimused muutusid poole sõidu ajal täielikult.Rajajooni pidi hoolega valima, et üldse sõita saaks. Seetõttu olenes palju, kes millise rehvi alla oli pannud,“ rääkis Lõiv võistluse järel. „Minu sõit kulges üsna rahulikult ja tagasihoidlikult kuni viimase kahe ringini. Püüdsin vigu vältida, aga viimasteks ringideks olin nii väsinud, et tegin väga palju vigu ning kukkumisi. Sõitsin pikalt 6. – 9.positsiooni lähedal, aga enda vigade tõttu pidin leppima 9. kohaga.“

MK-sarja üldarvestuses jätkab Lõiv 14. positsioonil, olles kogunud enne viimast etappi 743 punkti. Liidripositsiooni hoiab 1590 punktiga Anne Terpstra.

MK-sarja viimane etapp toimub 3.-4. septembrini Itaalias Val di Soles.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X