Lõiv jätkas Hispaanias viienda kohaga, Pruusi kimbutas tehniline ebaõnn

Janika Lõiv

Hispaanias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidul Mediterranean Epic (SHC) sai Janika Lõiv (KMC Orbea) teisel, 58-kilomeetrisel etapil viienda koha. Tehniliste probleemidega võidelnud Peeter Pruus (Buff – Megamo Team) lõpetas 59. positsioonil.

Eliitklassi naiste seas võidutses Natalia Fischer Egusquiza ajaga 3:05.55. Teise koha teenis Ramona Forchini (3:06.31) ja kolmanda Evie Richards (3:07.30). Lõiv finišeeris ajaga kolm tundi, 18 minutit ja kuus sekundit ning sai viienda koha.

„Võistlus ei läinud plaanipäraselt. Kaotasin kõik oma pudelid võistluse ajal ja jäin veepuudusesse,“ rääkis Lõiv peale etappi. „Lisaks pidin maadlema kõhuvaludega. Kokkuvõttes raske sõit ja kannatus algusest lõpuni.“

Eliitklassi meeste seas teenis esikoha Wout Alleman (2:33.36), edestades Hans Beckingit (2:33.56) ja Simon Stiebjahni (2:34.12). Tehniliste probleemidega võidelnud Pruus sai 59. tulemuse ajaga kaks tundi, 59 minutit ja üheksa sekundit.

„Alguses pandi väga kõva tempo peale. Sõitsin umbes 30. positsiooni peal. Tunne paranes jooksvalt, ent kusagil kaheksandal kilomeetril algasid tehnilised probleemid. Tehnilise abi punktis, mis oli raja 15. kilomeeril, sain abi, aga sinna läks palju aega kaduma. Edasi sõitsin omas tempos ja hoidsin jalga homseks,“ ütles Pruus.

Laupäeval sõidavad ratturid mitmepäevasõidu pikima etapi, kus 93 kilomeetri jooksul on 1650 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X