Lõiv jätkas Hispaanias 7. kohaga, Loo oli meeste seas 16.

Hispaanias jätkuval kõrgeima kategooriaga mitmepäevasõidul Andalucia Bike Race, kus on võistlemas ka kogu Eesti paremik, sai teisel etapil seitsmenda koha Janika Lõiv. Meeste seas lõpetas Martin Loo 16. positsioonil.

Teisel etapil jõudis naiste arvestuses kõige kiiremini finišisse 33-aastane varem SkiMo-ga ehk ülesmäge mäesuusatamisega tegelenud Claudia Galicia Cotrina, kel kulus 72 kilomeetri pikkuse maratoni läbimiseks kolm tundi, 35 minutit ja 20 sekundit. Hispaanlannal on ette näidata ka maastikumaratoni Euroopa meistrivõistluste medal 2017. aastast. Teise ja kolmanda koha jagasid lõpusprindiga leedulanna Katazina Sosna ja itaallanna Eva Lechner, kaotades võitjale nelja minuti ja 21 sekundiga. Kõhuviirusega kimpus olnud Janika Lõiv jõudis finišisse ajaga 3:48.27 ning pälvis seitsmenda koha. Mari-Liis Mõttus (4:04.14) sai 13. ja Greete Steinburg (4:07.31) 15. koha.

“Peale 11. kilomeetrit läks rada kohe raskeks ja hakkas korralikult tõusma. Tõusud olid väga lahtised ning palju pidi kõndima. Mulle sattus täna kehv päev. Olen kaks päeva võidelnud kõhuviirusega, seega olin täna täitsa tühi ja kulgesin paljuski oma tempos,” rääkis Lõiv peale sõitu. “Kui jõudsime kõige kõrgema mäe otsa (40km) jõin Coca-colat ning tunne hakkas natuke paremaks minema. Edasi sai nautida kiiret laskumist.”

Meeste arvestuses läks teisel etapil esikoht itaallasele Fabian Rabensteinerile ajaga 3:01.36. Teise ja kolmanda koha nimel käis tihe heitlus viie mehe vahel, kuid pjedestaalile sõitsid end austerlane Daniel Geismayr (+1.57) ja kanadalane Leandre Bouchard (+1.57). Martin Loo pälvis 16. (3:06.56) ja Peeter Pruus 23. koha (3:08.59).

“Kümnekilomeetrine neutraalstart oli küllaltki närviline. Minul oli hea tunne kogu etapi vältel. Nii mäest üles kui ka alla sõitmine tuli kenasti välja. Esimesed kaks tundi möödusid väga kiirelt, raskemalt tulid viimased 13-14 kilomeetrit, kus ei jaksanud grupi sabas enam tõuse sõita,” rääkis Loo finišijärgselt.

Mitmepäevasõidu kolmandal etapil sõidavad ratturid 70 kilomeetrit. Maastikutuur lõpeb pühapäeval.