Lõiv ja Steinburg teenisid Hispaanias etapivõidu

4AF54144-78AD-4C16-829D-1CA02D28F986

Hispaanias paaridele mõeldud mitmepäevasõidul Costa Blanca Bike Race (UCI S2) pälvisid Eesti maastikukrossi meister Janika Lõiv ja Eesti maastikumaratoni meister Greete Steinburg teisel, 15-kilomeetrisel etapil esikoha.

Mäe otsas lõppenud 600 tõusumeetriga etapil startisid naiskonnad esimese etapi paremusjärjestuse alusel vastupidises järjekorras ehk tugevaimad said rajale viimasena. Eestlannadel kulus raja läbimiseks 49 minutit ja 12 sekundit. Teise koha said vihmamärjal rajal Marlena Drozdziok ja Anna Sadowska (52.06) ja kolmandana lõpetasid Alice Pirard ja Elena Lloret Llinares (52.52). Liidrisärkides sõitnud duo Githa Michiels ja Bec McConnel eksisid viimastel kilomeetridel rajaga, mistõttu said nad karistuseks viimase naistepaari aja 55.09. Kahekilomeetrise lõike tegi veel kaks naiskonda.

“Lõputõus oli väga järsk ja raske ( 3 km pikk, kohati oli tõusunurk 30-35%), aga meile meeldis ning sobis hästi,” rääkis Steinburg sõidujärgselt. “Saime kätte päris mitmeid naiste tiime, kes meie eest startisid. Samas üritasime jõudu säästa ka homse etapi jaoks, mis juttude järgi peaks olema kõige raskem.”
Kokkuvõttes jätkavad endiselt liidritena Michiels – McConnel ajaga 3:48.21. Lõiv ja Steinburg jõdsid teise etapi võiduga neile kandadele ning kaotavad neile nüüd vaid 35 sekundiga.

Laupäeval sõidetakse mitmepäevasõidul 40 kilomeetrit ja 1600 tõusumeetrit. Võistlus lõpeb pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X