Lõiv ja Steinburg jätkavad Hispaanias teisel kohal

a5744151-bc05-45db-a6cf-41a776907bdd

Hispaanias jätkuval mitmepäevasõidul Costa Blanca Race (UCI S2) saavutasid Eesti maastikukrossi meister Janika Lõiv ja Eesti maastikumaratoni meister Greete Steinburg kolmandal ehk tuuri raskeimal etapil kolmanda koha. Kokkuvõttes jätkatakse teisel positsioonil.

Eestlannade jaoks algas kitsaste ja tehniliste singlitega vürtsitatud sõit paljulubavalt, ent peale esimest joogipunkti oli duo sunnitud tehniliste probleemide tõttu peatuma ligi kuueks minutiks. “Samal ajal möödusid meist kolm eliitnaiste paari,” rääkis Lõiv võistlusjärgselt. “Kui lõpuks ratta korda saime, siis andsime endast kõik, et neile uuesti järele jõuda.”

Lõiv ja Steinburg püüdsidki kaks paari kinni ning lõpetasid 40-kilomeetrise 1700 tõusumeetriga etapi kolmanda kohaga ajaga 2:48.28. Esimestena ületasid finišijoone liidrisärkides sõitnud Githa Michiels ja Bec McConnell (2:39.22). Teise koha teenisid Lejla Tanovic ja Rocio Garcia Martinez (2:46.24).

Viimase etapi eel jätkavad eestlannad teisel kohal koguajaga 6:37.24. Liidritena stardivad pühapäeval Michiels – McConnell (6:27.43).

Mitmepäevasõidu neljandal etapil sõidavad ratturid 57 kilomeetrit, mille jooksul koguneb 1400 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X