Lõiv ja Steinburg jätkasid Hispaanias võidukalt

Janika Lõiv ja Greete Steinburg

Hispaanias jätkuval UCI esimese kategooria mitmepäevasõidul Colina Triste pälvisid Eesti maastikuratturid Janika Lõiv ja Greete Steinburg teist päeva järjest esikoha, jätkates liidrina ka kokkuvõttes.

Pühapäeval oli kavas 60 kilomeetrit. Teisena lõpetasid Maria del Pilar Fernandez ja Jessica Cruz ning kolmandana Maria Isabel Felipe ja Desiree Moya.

„Teine etapp oli kiirem ehk natuke rohkem oli kruusateid, ent siiski jätkus kohati korralikult tehnilisi kohti. Singleid oli samuti palju ning lisaks üks jõeületus, kus oli peaaegu puusani vesi,“ rääkis Lõiv. „Ilm oli hommikul jahe ja lubas vihma, aga lõpuks saime siiski kuivaga sõita. Etapp sujus meil Greetega hästi – suhtlesime palju ning sõitsime vastavalt enesetundele. Sain seekord ka natuke ise vahepeal ees sõita, kuid eks mul läheb veel aega, et tunnetus uuesti kätte saada.“

Steinburg lisas: „Seekord meenutas rada rohkem maratoni ning alati oli lisaks Janikale keegi, kellega koos sõita. Tõusud olid samuti pikemad. Sõit sujus hästi, tegime head koostööd ja esimesest tõusust alates olime teistest naistest eespool. Vigu ei teinud ja rattad pidasid samuti ilusasti vastu.“

Kolmas etapp on 56-kilomeetrine stardiga Canon del Urast. Mitmepäevasõit lõpeb teisipäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Schenker, Scania, Höövelliist, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X