Lõiv ja Steinburg alustasid maastikuratturite mitmepäevasõitu Hispaanias võidukalt

Hispaanias alanud maastikuratturite mitmepäevasõidul Colina Triste (UCI S1) pälvisid eestlannad Janika Lõiv ja Greete Steinburg esimesel etapil esikoha.  

Avaetapil sõitsid ratturid 38 kilomeetrit eraldistardist sõiduna. Eestlannade ajaks mõõdeti 2:31.46. Teisena lõpetasid Maria del Pilar Fernandez ja Jessica Crus ajaga 2:46.14 ning kolmandana Maria Isabel Felipe Davila ja Desiree Moya Navarrete ajaga 3:10.26.

„Kuna vaatasime päev varem raja üle, teadsime, mida oodata. Rada oli pigem aeglane ja tehniline, vaid paar kiiremat kruusalõiku. Taktika oli sõita oma tempoga ja jälgida üksteise minekut, mitte teisi,“ kirjeldas Steinburg. „Laskumised tegime pigem kindla peale, kuna rajad olid hästi kivised ja ei tahtnud tehniliste probleemidega riskida. Kõik sujus hästi ning vigu ei teinud.“

Lõiv lisas: „Rada oli üsna tehniline ning mina pole maastikuratast puudutanud rohkem kui kuu aega, seega oli üsna raske sõit. Sõitsime Greetega omas tempos ja juba üsna sõidu algfaasis saime teised naispaarid kätte. See andis meile vabaduse natuke rahulikumalt ning rohkem kindla peale sõita. Mina siiski väsisin lõpuks ja Greete pidi palju tööd tegema. Kokkuvõttes hea treeningvõistlus ja supertore on tagasi olla maastiku peal ning nautida valuvabalt sõitmist.“

Pühapäeval ootab võistlejaid 60 kilomeetrit ning start antakse Arlanza linnast. Kokku on kavas neli etappi.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Schenker, Scania, Höövelliist, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X