Lõiv ja Pruus pakuvad Kullamaa rattamaratonil konkurentsi

lõiv

Juba sellel laupäeval, 18. juulil saavad kõik rattasõbrad kokku Lääne-Eestis Kullamaal, kus sõidetakse Hawaii Express Estonian Cup sarja kolmas etapp, E-Piim 17. Kullamaa rattamaraton.

Kullamaa etapp on selle aasta sarja esimene traditsiooniliselt peetav üritus, kus maratonisõbrad saavad ühiselt mõõtu võtta. Hetkeseisuga on etapile registreerunud juba ligi 800 inimest.

Tõotab tulla põnev võistlus, sest starti on oodata Eesti meistrid olümpiakrossis Janika Lõiv ja Peeter Pruus, kellele pakuvad omakorda konkurentsi mitmed Eesti maastikuratta tipud. Naiste arvestuses lisab põnevust Läti meister Katrina Jaunslaviete-Kipure.

Kullamaa etapiga saavad hoo sisse ka sarja lastesõidud. Sõidurõõmu jagub nii pere pisematele kui ka suurematele lastele. Lastesõitudele registreerimine algab kell 9 ning esimene vanusegrupp alustab kell 11.

Maratonirajal on eelmise aastaga võrreldes tehtud mõningad lihtsustused, et ka harrastajatel oleks meeldivam sõita. Näiteks on esimestel kilomeetritel välja jäetud palju peavalu põhjustanud ebatasased kraaviäärsed lõigud. Ka vahefiniš on toodud varasemaks, et sõitu pisut rohkem põnevust lisada.

Põhidistantsi ehk Grand Prix (64 km) start on 18. juulil kell 12, maratonile (50 km) antakse lähe kell 12.40 ja poolmaratonile (24 km) kell 12.50.

Fotol: Janika Lõiv Autor/allikas: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X