Lõiv ja Pruus lõpetasid Volcati mitmepäevasõidu pjedestaalil

Eesti maastikuratturid Janika Lõiv ja Peeter Pruus lõpetasid Hispaanias toimunud mitmepäevasõidu Volcat GP (UCI S2) vastavalt naiste ja meeste arvestuses teisel kohal.

Viimasel 36-kilomeetrisel etapil jõudis esimesena finišisse kolmandat päeva järjest Aleksei Medvedev, kelle lõpuajaks märgiti protokolli 1:18.19. Pjedestaali madalamate astmete duellis jäi peale Daniele Mensi, kes sai lõpumeetritel jagu Ever Alejandro Gomezist. Võitjale kaotasid ratturid 13 sekundit. Peeter Pruus sai viimasel etapil kuuenda koha (+0.52).

Naiste arvestuses võitis neljast etapist neli Eva Lechner, kes lõpetas ajaga 1:33.49. Janika Lõiv sai teise koha (+0.39) ning Janine Schneider oli kolmas (+1.35).

“Läksin starti tõsise plaaniga kätte saada etapivõit. Sõidu vältel muutus olukord pidevalt – kord juhtisin võistlust mina, kord Eva. Viimasel tehnilisel osal jäid meie vahele paar aeglasemat meest, mistõttu Eva pääses lõplikult eest,” võttis Lõiv võistluse lühidalt kokku.

Mitmepäevasõidu kokkuvõttes pälvis esikoha Hans Becking, kelle koguajaks kujunes 8:24.35. Eesti maastikumaratoni meister Pruus sai teise koha (+1.21) ning Jose Dias oli kolmas (+1.36). Naiste arvestuses pälvis esikoha Lechner, kelle koguajaks oli 10.01.46. Eesti olümpiakrossi meister Lõiv lõpetas teisel (+4.19) ja Elena Gaddoni kolmandal kohal (+11.57).

Nii Pruus kui ka Lõiv teenisid Volcat GP-lt 70 UCI reitingupunkti, mis on olulise tähtsusega Tokyo olümpiale kvalifitseerumise jaoks.