Lõiv ja Pruus jätkavad maastikurattatuuril Hispaanias pjedestaalikohtadel

638271A9-0C1C-4813-A2FA-42F990871646

Eesti maastikuratturid Janika Lõiv ja Peeter Pruus jätkavad Hispaanias toimuvat mitmepäevasõitu Volcat GP (UCI S2) kokkuvõttes teistel kohtadel.

Teisel, 70-kilomeetrisel etapil oli kiireim Aleksei Medvedjev ajaga 2:56.04. Tema järel käis pjedestaali madalamatele astmetele tihe rebimine seitsme mehe vahel. 27 sekundit hiljem finišisse jõudnud grupist sõitis end teisele kohale võitja klubikaaslane Francesco Casagrande ja kolmandaks David Valero. Pruus lõpetas etapi seitsmendal kohal.

Naiste klassis võitis teist päeva järjest Itaalia meister Eva Lechner (3:27.45). Lõiv sai teise koha ajaga 3:29.50 ning kolmanda koha pälvis Janine Schneider (3:33.24).

“Etapi alguses sõitsime neljakesi koos, kuid mul oli enda käima saamisega raskusi. Tempot dikteerisid pigem nemad,” rääkis Lõiv sõidujärgses intervjuus.” Sõidu keskpaigas oli aga üks pikem järsem tõus, kus me Evaga teistelt eest libisesime. Maha jäin ma temast ühel laskumisel, kui meie vahele sattus üks mees, kes lasi nii suure vahe sisse, et ma ei suutnud seda enam üksinda kruusal vastutuulega kinni sõita.”

Kokkuvõttes jätkab meeste seas esikohal avaetapi võitnud Hans Becking. Pruus kaotab liidrile 11 sekundit ja on teisel kohal ning Ever Alejandro Gomez hoiab kolmandat kohta (+0.28).

Naiste seas on peale kahte etappi esikohal Lechner. Lõiv kaotab talle 3.37 ning on teisel kohal. Kolmandana jätkab sakslanna Schneider.

Laupäeval sõidetakse mitmepäevasõidul 63 kilomeetrit ning pühapäeval viimane 36-kilomeetrine etapp.

Foto: Jose Alvarez/Blackcoffee.studio

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X