Lõiv alustas hooaega neljanda kohaga, Pruus 26.

Eesti maastikuratturid Janika Lõiv (KMC Orbea) ja Peeter Pruus (Buff – Megamo Team) tegid hooaja esimese stardi Hispaania mitmepäevasõidul Mediterranean Epic (UCI HC). 29-kilomeetrisel avaetapil sai Lõiv eliitklassi naiste seas neljanda ja Pruus eliitklassi meeste hulgas 26. koha.

Avaetapil startisid ratturid eraldistardist ning täiega tuli sõita esimesed 19 kilomeetrit Antenas Oropesa del Mar nime kandva tõusu otsa. Seejärel läks kell kinni ning ratturid said nautida kümnekilomeetrist laskumist finišisse.

Kiireima naise Ramona Forchini võiduajaks mõõdeti 53 minutit ja 15 sekundit. Teise koha sai Natalia Fischer Egusquiza (54.11) ja kolmanda Janina Wust (54.51). Eesti valitsevat olümpiakrossi meistrit Lõivu jäi pjedestaalist lahutama vaid 15 sekundit.

„Nagu ikka on esimesed stardid väga valusad nii jalgadele kui hingamisele. Kuna aga hetkel on siiski veel päris talv ja minu jaoks on käimas treeningperiood, ei ole ma mitte kuidagimoodi selleks võistluseks valmistunud,“ rääkis Lõiv. „Tulin siia tempotreeninguid tegema ning oma uue rattaga rohkem sõbraks saama.“

Meeste klassis pälvis esikoha maastikumaratoni valitsev Euroopa- ja maailmameister Andreas Seewald ajaga 43.53. Pjedestaalile jõudsid ka Georg Egger (44.17) ja Lukas Baum (44.19). Pruusi ajaks mõõdeti 46 minutit ja 34 sekundit, mis andis talle 26. koha.

„Olen saanud viimasel neljal nädalal korralikult treenida. Talvine ettevalmistus pole aga siiski parim olnud, sest detsembris tuli sisse operatsiooni tõttu kahenädalane paus. Sestap ootused tänaseks väga kõrged ei olnud. Mõtlesin, et võtan oma tempo ja proovin tunnetuse kätte saada. Tunne oli tegelikult hea ja tegin stabiilse sõidu. Tõusul annavad veel lisakilod tunda, kuid võimsusnäitajad on päris head. Siiski peab veel tööd tegema. Kolm päeva ootab veel ees. Esimese stardiga päris rahule ei jää, aga kõike arvestades oli isegi okei. Loodetavasti läheb järgmistel päevadel juba paremini,“ ütles Pruus.

Mitmepäevasõidul algselt samuti võistlema pidanud Greete Steinburg starti siiski ei läinud, kuna haigestus jaanuari lõpus koroonaviirusesse ning pole siiani veel võistlemiseks piisavalt taastunud.

Mediterranean Epicu teisel võistluspäeval ootab rattureid 58 kilomeetrit koos 1700 tõusumeetriga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X