Liege – Bastogne – Liege’i võitis Pogacar, naiste võistlusel oli parim Brown

437970415_754800196769837_2039233740535523195_n

Belgia teedel sõidetud ühepäevasõidul Liege – Bastogne – Liege (UCI 1.UWT; 254,5 km) pälvis ligi 35-kilomeetrise soolosõidu järel esikoha sloveen Tadej Pogacar (UAE Team Emirates; 6:13.48). Naiste samanimelisel võidusõidul (UCI 1.WWT; 152,9 km) oli parim austraallanna Grace Brown (FDJ-SUEZ; 4:29.00).

Pogacar edestas südilt võidelnud prantslast Romain Bardet’d (Team dsm-firmenich PostNL) ühe minuti ja 39 sekundiga ning järgmist suuremat gruppi, millest napsas kolmanda koha valitsev maailmameister Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), kahe minuti ja kahe sekundiga.

„Stardis oli üsna õnnetu ilm, aga me hoidsime tiimiga head tempot, et natuke sooja saada. Ma olen väga väga õnnelik, et suutsin selle ilusa võidusõidu võita. Tänan kõiki oma tiimikaaslaseid, kes minu jaoks töötasid,“ ütles Pogacar.

Ainsa eestlasena stardis olnud Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) tulemust kirja ei saanud.

Naiste samanimelisel võistlusel jõudis viimastele kilomeetritele koos kuueliikmeline grupp, millest sprintis end võidule Brown. Teise koha sai itaallanna Elisa Longo Borghini (Lidl – Trek) ja kolmanda koha hollandlanna Demi Vollering (Team SD Worx – Protime).

Belgia teedel võistlesid veel kuni 23-aastased ratturid, kes panid end proovile Gent-Wevelgem /Kattekoers-Ieper ühepäevasõidul (UCI 1.2U; 182,9 km). 24-kilomeetrise soolosõidu järel sai käed taeva poole tõsta hollandlane Huub Artz (Wanty – ReUz – Technord; 4:07.28). Peagrupist sõitsid end pjedestaalile taanlane Rasmus Söjberg Pedersen (Taani koondis; +1.14) ja itaallane Andrea Raccagni Noviero (Soudal – Quick-Step Devo Team).

Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL; +2.19) sai 56. ja Romet Pajur (Team Lotto Kern-Haus PSD Bank; +2.19) 64. koha. Karl Kurits (Israel Premier Tech Academy) tulemust kirja ei saanud.

Foto: @maxime.lth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X