Lepik pälvis pararatturite MM-il grupisõidus 15. koha

Janno Lepik

Šotimaal Glasgows jätkunud pararatturite maailmameistrivõistlustel pälvis Janno Lepik grupisõidus oma klassis 15. koha.

H5 klass sõitis võidu 62,4-kilomeetrisel distantsil. Soolovõidu teenis hollandlane Mitch Valize (1:41.26), edestades kaasmaalast Tim de Vriesi kahe minuti ja 34 sekundiga ning prantslast Loic Vergnaud kahe minuti ja 44 sekundiga. Lepik kaotas võitjale 19 minuti ja 44 sekundiga.

Eestlastest olid veel võistlustules Mari-Liis Juul ja Anre Nõmme. Naiste C5 klass võistles 78-kilomeetrisel distantsil. Maailmameistritiitli teenis inglanna Sarah Storey ajaga 2:07.16. Hõbemedali sai kaela prantslanna Heidi Gaugain (+0.04) ja pronksmedali Colombia rattur Paula Andrea Ossa Veloza (+0.04). Juuli viimasele ringile ei lastud.

Meeste C4 klass jagas MM-tiitlid 93,6-kilomeetrisel võistlusmaal. Esikoha pälvis prantslane Kevin le Cunff (2:15.26), jättes selja taha iirlase Ronan Grimesi (+0.05) ja inglase Archie Atkinsoni (+1.55). Nõmmet viimasele ringile ei lastud.