Lauri Malsroos saavutas rattaorienteerumise MM-i lühirajal 5. koha

Teisipäeval oli Taanis jätkuvatel rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel kavas lühirada, kus Lauri Malsroos saavutas 5. koha. Ehkki sprindivõistlustelt ja teatesõitudest on 33-aastasel eestlasel ette näidata 5 MM-medalit, pole ta pikematel distantsidel – lühi- ega tavarajal – varasemal kaheteistkümnel MM-il kõrgemale kohale jõudnud.

Paljude hinnangul oli tänavuse MM-i lühirada ala ligi 20 aasta pikkuse ajaloo jooksul orienteerumistehniliselt üks raskemaid. Võistlus leidis aset künklikul maastikul, kus asus väga tihe teede ja radade võrk, millele lisas raskusastet spetsiaalselt loodud ja mäenõlvadel keerutav mägirattaradade võrgustik.

Meeste 17,1 km pikkusel rajal tuli võtta 365 tõusumeetrit ja läbida 31 kontrollpunkti. Oma esimese individuaalse eliitklassi maailmameistritiitli võitis noor Vojtech Ludvik Tšehhist ajaga 53.59. Hõbemedal kuulus paljukordsele maailmameistrile ja ala läbi aegade edukaimale sportlasele – Anton Foliforovile Venemaalt (+0.44) ja pronksmedal tema kaasmaalasele Grigori Medvedevile, kes tänavusel MM-il võitis sprindidistantsi (+0.51).

Viimastel aastatel ala absoluutsesse tippu kuulunud Malsroosil, kes asus enne MM-i maailma karikasarjas teisel kohal, kogunes tehnilisel rajal eksimusi kokku paari minuti jagu. Seejuures jäi teda lõpuks pronksmedalist lahutama vaid 19 sekundit ja võitjale kogunes kaotust 1.13. Tänavust sprindi Euroopa meistrit Malsroosi on kimbutanud MM-i ajal kerge haigus ning maailmameistrivõistluste avaalal – sprindis piirdus ta vaid 31. kohaga.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X