Laura Lizette Sander pälvis Rahvuste Karika etapil 2. koha, Mihkels U-23 sõidul 14.

277252576_384670740325720_7438184795685526335_n

Belgias sõidetud ühepäevasõidul Gent-Wevelgem, mis on ühtlasti Rahvuste Karika etapp, pälvis Laura Lizette Sander naisjuunioride võistlusel 2. koha. Kuni 23-aastaste meeste sõidul jõudis Madis Mihkels 15 parema sekka.

Laura Lizette Sander tegi Belgias Eesti naiste rattaspordi ajalugu, sest varem pole ükski naisjuunior Rahvuste Karika etapil pjedestaalile jõudnud. Taani klubi Team Rytger Development tiimi esindanud Sander jäi 77,5-kilomeetrisel võistlusel grupifinišis alla vaid hollandlannale Nienke Veenhovenile (WV Schijndel; 2:04.44). Kolmanda koha sai prantslanna Maurene Tregouet.

„Võistlus oli päris raske. Mitte füüsiliselt, aga positsioonivõistlus oli kogu aeg, kuna hollandlased on väga agressiivsed sõitjad,“ rääkis Sander finišis. „Tundsin end sõidu ajal hästi ja finišisirgel, umbes üks kilomeeter enne lõppu, olin 20 positsioonil. 250 meetrit enne finišit panin gaasi põhja ja suutsin end sprintida teisele kohale. Tegelikult päris sprindiks seda nimetada ei saa, sest lõpus oli munakivi ja püsti ei saanud vändata, aga olen rahul ja ootan, mis hooaeg edasi toob.“

Samuti Taani klubis sõitev teine eestlanna Elisabeth Ebras finišeeris 20. kohal, saades võitjaga kirja sama aja.

Eesti koondis 2022
Pildil Eesti U23 koondis vasakult Joonas Kurits, Madis Mihkels, Markus Pajur, Rait Ärm, Artjom Köster, Erkki Laanemäe

Kuni 23-aastased mehed sõitsid 177 kilomeetrit ning sõidu algfaasis pääses Artjom Köster koos lätlase Pauls Rubenisi ja ühe hispaanlasega eest ära. Vahe kasvatati ligi viiele minutile, kuid enne otsustavat tõusu püüti trio siiski kinni. Võistluse võitis grupifinišis britt Samuel Watson (4:09.32), talle järgnesid taanlane Sebastian Kolze Changizi ja prantslane Valentin Retailleau.

Madis Mihkels sai Eesti koondise parimana 14. koha . Ühtlasi teenis tartlane Eestile olulisi UCI punkte, mis asetab meid riikide edetabelis kümnendale positsioonile. Rait Ärm sai kirja 36., Markus Pajur 37. ja Arjom Köster (+5.25) 77. koha. Erki Laanemäe ja Joonas Kurits tulemust kirja ei saanud.

„Sõidu lõpus leppisime kokku, et katsume finiši teha Raidu peale. Ma pidin olema Raidu ees viimane vend, aga juhtus nii, et Rait ja Markus mõlemad jäid natuke kehvale positsioonile. Mul endal poleks täna ka jalga olnud enamaks. Võib rahul olla esimese U-23 Gent-Wevelgemiga. Jäin Kemmelbergil esimesel ringil maha, aga jõudsin järele ning teisel ringil sain heal positsioonil hakkama,“ võttis Mihkels sõidu kokku.

„Ootasime kindlasti enamat, aga tiimi esinumber Markus oli nädala sees haige ja täna kukkus ka ning ütles, et tal polnud head tunnet. Sestap abistas ta teisi, kuid kahjuks läks Madisel ja Raidul finiš aia taha,“ kommenteeris võistlust koondise peatreener Rene Mandri.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X