Laura Lizette Sander krooniti NU23 grupisõidus Eesti ja Balti meistriks

Laura Lizette Sander

Põlva maakonnas Maanteemuuseumi juures peetud maanteeratturite Merko Eesti ja Balti meistrivõistlustel pälvis NU23 grupisõidus esimese koha 30-kilomeetrise soolosõidu järel Laura Lizette Sander.

Päev varem eliitklassi temposõidus Eesti meistriks kroonitud Sander sõitis peagrupist minema poolel võistlusmaal ning võidutses lõpuks ajaga üks tund, 40 minutit ja 17 sekundit. Teise koha teenis Aidi Gerde Tuisk (+0.09) ja kolmanda Elina Tasane (+0.13).

„Mul ei olnud plaani eest ära sõita, sest mul tavaliselt teine võistluspäev ei ole kõige parem. Samas mõtlesin, et teen asja põnevamaks ja testin konkurente, et eliitklassi grupisõiduks tekiks ka mingi arusaam,“ ütles Sander võistluse järel.

Naisjuunioride konkurentsis krooniti Eesti meistriks Zlata Bronisevskaja, kellele järgnesid Liisi Lohk ja Lauren Pohl.

M16 klassi grupisõidus pälvis Eesti ja Balti meistri tiitli Sebastian Suppi (1:25.30), kes päev varem ei saanud kooli lõpetamise tõttu eraldistardist võistlusel osaleda. Suppi kuulus väikesesse jooksikute gruppi, mis sõitis eest ära kohe avaringil. Vaatamata viimase ringi kukkumisele õnnestus Suppil finišijoonel edestada lätlast Georgs Tjuminsi (+0.00) ja Karel Gustav Reid (+0.06). Eesti meistrivõistluste arvestuses sai pronksi Glen Gregory Kõiv (+1.03).

„Olin päris kindel, et see minek jõuab lõppu välja, sest ees olid päris tugevad sõitjad,“ ütles Suppi. „Kukkumine oli paras ebaõnn. Kahjuks minu ees kukuti ja jäin kukkuja taha ning panin ise ka pikali. Õnneks tiimikaaslane ei kukkunud ja ootas ees järgi. Finišitõus läks juba päris hästi.“

N16 klassis võidutses 40,4-kilomeetrisel distantsil leedulanna Auguste Audinyte ajaga 1:12.11. Talle järgnesid kaasmaalanna Auguste Mikutyte (1:12.18) ja Eesti meistriks tulnud Carmen-Anete Plakso (1:14.06). EMV hõbeda teenis Frida Mia Ragilo ja pronksi Linda Lensment (mõlemad 1:15.33).

M65+ ja N50+ ühise 40,4-kilomeetrise võistluse võitis lätlane Uldis Rutka ajaga 1:06.25. Teise koha sai lätlane Janis Bruzinskis(+0.05) ja kolmanda parim eestlane Priit Tammisto (+0.10). M65-59 klassis said Tammisto järel EMV hõbeda ja pronksi vastavalt Toomas Viigipuu (+0.15) ja Ervin Luur (+0.19). M70-74 klassis jõudsid EMV arvestuses kolme parema hulka Jaan Harak, Vladimir Pennert ja Henri Linnaks. M75-79 klassis krooniti Eesti meistriks Anatoli Männi, teine oli Enn Kuusk. Naiste seas olid kiireimad Veronika Sinilill ja Tea Lang.

Merko Eesti ja Balti meistrivõistluste grupisõidud kestavad kolmapäevast laupäevani. Eliitklassi lahingutest näeb ka otseülekannet Delfi Spordi ja Eesti Jalgratturite Liidu Youtube’i kanali vahendusel. Lisaks on kõik huvilised oodatud neljapäeval kell 18 Võru Keskväljakult algavale Eesti Pagar Coffee ride 58-kilomeetrisele sõidule.

Eesti ja Balti meistrivõistluste korraldamist toetavad: Merko, SKO Motors, Kurmik, Haage, Raitwood, Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Hearum, Soela Rannamajad, Columbia Kivi, EHL Profiles, Malmerk Klaasium, Viimsi Keevitus, Kaamos, Kagu Engineering.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X