Laura Lizette Sander ja Frank Aron Ragilo jõudsid Belgias pjedestaalile

Belgias Boomis sõidetud Superprestige’i etapil saavutas Laura Lizette Sander oma vanuseklassis esimese ja Frank Aron Ragilo kolmanda koha.

2004. aastal sündinud neidude seas ei olnud Belgias vastast Laura Lizette Sanderile (Cannibal Cycling Club), kes jõudis finišisse ajaga 34.26. Pjedestaali madalamad astmed kuulusid belglannadele Chloe van den Eedele (+2.37) ja Michelle Darconile (+5.00).

Sama vanade noormeeste seas oli kiireim kohalik rattur Aaron Dockx (Iko-Beobank), kel kulus distantsi läbimiseks 29 minutit ja 27 sekundit. 16 sekundit hiljem ületas teisena finišijoone tema kaasmaalane Iben Rommelaere (Callant-Doltcini CT) ja kolmanda koha pälvis Frank Aron Ragilo (+0.38; KJK). Lauri Tamm (KJK) sai protokolli kirja 11. koha kaotades võitjale kahe minuti ja 35 sekundiga.

2003. aastal sündinud noormeeste seas saavutas Janek Robin Kukk (KJK) 23. koha.Võitjale Jente Michelisile kaotas eestlane viie minuti ja 53 sekundiga.

Naiste eliitklassis pälvis Eesti meister Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) 20. koha. Võistluse võitis kohalike rõõmuks Kim van de Steene (Tarteletto – Isorex), kellele Mõttus kaotas nelja minuti ja kahe sekundiga. Teine koht läks Itaaliasse, kui Alice Maria Arzuffi (Steylaerts – 777) ületas finišijoone teisena ning kolmandaks jäeti maailmameister Sanne Cant (Corendon – Circus).

Meeste eliitklassis oli kiireim hollandlane Mathieu van der Poel (Corendon – Circus), kes jättis oma selja taha Toon Aertsi (Telenet Fidea Lions) ja Gianni Vermeerschi (Steylaerts – 777).

Superprestige on maailmakarikasarja järel populaarsuselt teine cyclo-crossi sari, kus võistlevad eliitklassides maailma parimad ratturid. Samadel etappidel peetakse võidusõite noortele.