Laupäeval toimub Alutaguse rattamaratoni avatud raja sõit

Ka mesikäpale meeldib Alutagusel mütata_Foto_erakogu

Laupäeval, 21. aprillil peetakse Pannjärvel Alutaguse rattamaratoni avatud raja sõit, mis on kõikidele trassiga tutvuda soovijatele tasuta. Ühine veeremine saab alguse täpselt keskpäeval, tähistatud on nii 46 km põhisõidu kui 20 km noorte- ja matkasõidu rada.

Rajameister Tiit Pekk soovitab maratonirajale valida vastupidavamad rehvid. “Põhidistants viib seiklejad endise kaevanduse radadele ja seal leiduv Eesti oludes vägagi ebatavaline kivine maastik võib rehvi lõhkuda. Seega on mõistlik tulla torkekindlama rehviga ja varuks sisekumm taskusse pista,” soovitab Pekk ja julgustab veel kahtlejaid end maratonile kirja panema.

“Trassi raskusastet ühtlustasime juba mullu ehk seegi kord on suuremad tõusud distantsi alguses,et pärast turbaradade ja karjäärisingli vallutamist ei peaks nii-öelda pehme jalaga mäest üles rassima. Noorte- ja matkasõidul osalejad saavad esmakordsel põgusalt tutvuda nii turbaraba kui kaevandusega ja uuendusi on teisigi,“ lubab rajameister ka uhkeid visuaalseid elamusi.

Noorte- ja matkasõitu soovitab Pekk kõikidele, kes pole harjunud neli kuni viis tundi järjest sportlikult pingutama. “20 kilomeetrit poolmaratoni rajal võtab esiotsa sõitjatel aega kuskil tund, elamuse nautijad võivad seda rahulikult kaks kuni maksimaalselt kolm tundi kulgeda. Teepeal on kindlasti ägedaid foto tegemise kohti, sest ega iga päev toimivat kaevandust just ei näe, ise samal ajal põdra- ja karu jälgedes sõites.“

Kogu Bosch Eesti Maastikurattasarjale saab end kirja panna veel kuni 18. aprillini, Alutaguse rattamaratoni esimene soodusregistreerimise voor kestab samuti 18. aprilli hilisõhtuni ja teine 25. aprillini.

Bosch Eesti Maastikurattasarja võistluskalender

28.04.2018 4. Alutaguse Rattamaraton

06.05.2018 Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaraton

19.05.2018 21. Tallinna Rattamaraton

09.06.2018 12. Jõelähtme Bottecchia Rattamaraton / Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis

17.06.2018 16. Rakvere Rattamaraton

15.07.2018 Škoda Laagri 18. Rakke Rattamaraton

19.08.2018 20. Rõuge Rattamaraton

Lisateave ja resitreerimine www.rattamaratonid.ee
Facebook: facebook.com/rattamaratonid.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X