Laupäeval algaval Girol stardib 22 meeskonda

kanks

Laupäeval algab Bolognas jalgrattahooaja esimene suur velotuur – Giro d’Italia. Stardis on 22 meeskonda ja 176 ratturit, nende seas ka Tanel Kangert.

102. korda toimuva Giro d’Italia avatseremoonia ehk tuuril osalevate tiimide esitlus toimus neljapäeva hilisõhtul Bolognas. Kuna mullune võitja Chris Froome otsustas Tour de France’iks valmistumise tõttu Girost loobuda, siis eelkõige on pilgud pööratud hollandlase Tom Dumoulini poole. Itaalia velotuuri tunamullune võitja tuli eelmisel aastal Froome’i järel teiseks. Samuti on kõrgel kohal favoriitide nimekirjas kahekordne Giro võitja Vincenzo Nibali ning tänavu juba kolm mitmepäevasõitu võitnud sloveen Primož Roglic. Soosikute hulka kuuluvad ka Simon Yates, Mikel Landa ja Miguel Angel Lopez.

Tanel Kangerti tiim Education First favoriitide hulka ei kuulu ning üldarvestuse kõrge koha asemel minnakse jahtima etapivõite. Varem Astana meeskonna liikmena 13 suurtuuril võistelnud Kangert on tänavusel Girol oma tiimikaaslaste seas kõige kogenum suurte velotuuride sõitja. Astana esinumbriks on ka sel aastal mullu kolmanda koha saavutanud Lopez.

Üle kolme nädala kestev velotuur algab temposõiduga Bolognas ning lõpeb 2.juunil samuti temposõiduga Veronas.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X