Laulupidu jättis BMX-krossi EMV-l osalejate read hõredaks

BMX-rattakrossi eestvedaja Jaan Veeranna sõnul kuuluvad mitmed Eesti noorsõitjad Euroopa paremikku. Sihiks on võetud pääs Pariisi olümpiamängudele 2024. aastal.

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu poolt kindlaks määratud kuupäevade tõttu kattusid Eesti meistrivõistlused tänavu laulupeoga. “Laste osavõttu mõjutab see päris tugevalt,” sõnas ERR-ile ala eestvedaja Jaan Veeranna.

Tuleval nädalal osaleb Eesti BMX-rattakrossi koondis Lätis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Koondis on rekordiliselt suur ehk 29-liikmeline. Juba pool kümnendit teevad eestlased BMX-krossis koostööd lätlasest treeneri Artis Žentinsiga. “Kuna see on meile nii lähedal ja meil on seal võimalik ka rohkelt treeninguid läbi viia, siirduvad Eesti parimad Lätti juba homme,” sõnas Veeranna.

“Nooremates vanuseklassides on meil välja panna tituleeritud ratturid, näiteks Jakob Maaten, kes oli EM-il juba kaheksas ja Paula Palmiste, kes on sellel aastal saavutanud häid tulemusi Euroopa karikavõistlustel,” jätkas Veeranna.

“Tokyo OM jääb meil küll osavõtuta, sest meie noored ei ole veel eliidiklassi jõudnud. Loodan, et 2024 oleme andekate sõitjatega rivis.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X