Lauk teenis Belgias 77. koha, võit Mihkelsi meeskonnakaaslasele

Belgia ühepäevasõidul Bredene Koksijde Classic (UCI 1.Pro) võidutses kodupubliku rõõmuks Gerben Thijssen (Intermarche – Circus – Wanty). Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) lõpetas 77. kohal.

Thijssen (4:17.44) edestas suures grupifinišis Saksamaa sprinterit Pascal Ackermanni (UAE Team Emirates) ja austraallast Sam Welsfordi (Team DSM). Lauk kaotas võitjale ühe minuti ja 18 sekundiga. Võistlusel pidi startima ka Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty), kuid eestlasel tekkis enne sõitu kerge palavik ning ta otsustas seetõttu tervisega mitte riskida.

Prantsusmaal 45. korda peetud ühepäevasõidul Cholet – Pays de la Loire (UCI 1.1; 205 km) pälvis esikoha uusmeremaalane Laurence Pithie (Groupama – FDJ; 4:46.16). Teisena finišeeris Anthony Perez (Cofidis) ja kolmandana Lorrenzo Manzin (TotalEergies).

Tartu2024 Cycling Teami ratturitest sai lätlane Alekss Krasts (+0.34) 60., Markus Pajur (+0.48) 66., Aaron Aus (+2.21) 81., Joonas Kurits (+2.28) 86., Siim Kiskonen (+2.28) 88., Lauri Tamm (+4.01) 97. ja leedulae Jomantas Venckus (+4.34) 100. koha.