Lauk sai rasketes tingimustes sõidetud ühepäevasõidul Prantsusmaal 30. koha

Karl Patrick Lauk

Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) sai Prantsusmaal toimunud ühepäevasõidul La Route Adelie de Vitre (UCI 1.1; 176,7 km) 30. koha.

Alla kümne kraadiga vihmas ja vahepeal isegi lumesajus sõidetud võistlusel pälvis esikoha prantslane Axel Zingle (Cofidis; 4:26.38), kellele järgnesid kaasmaalased Dorian Godon (AG2R Citroen Team) ja Valentin Ferron (TotalEnergies). Lauk kaotas võitjale 32 sekundiga.

Teise eestlasena võistlustules olnud valitsev Eesti grupisõidu meister Mihkel Räim (Burgos-BH) finišeeris Zinglest hiljem kolm minutit ja 39 sekundit ning sai kirja 72. koha. „Mul olid üsna vabad käed/jalad, kuna probleem pole veel lahendatud. Kinesioteip leevendas veidi seda, aga ilmselt lahenduse saan alles Eestis,“ viitas Räim pistmisvalude probleemile. „Kahjuks ise ei tabanud seda õiget minekut ära. Ilmselt kui jalga oleks olnud, oleksin olnud ka paremal positsioonil, aga oleksid ei maksa enam midagi. Vähemalt suutsin kasulik olla ja olin väga õigesti riietunud. Järgmine start juba Türgi velotuuril.“

Belgias alanud velotuuril Le Triptyque des Monts et Chateaux (UCI 2.2U) pälvis esimesel etapil (131,7 km) esikoha itaallane Lorenzo Milesi (Development Team DSM; 3:12.48). Teise koha sai norralane Stian Fredheim (Uno-X Dare Development Team) ja kolmanda belglane Vincent van Hemelen (Lotto-Soudal U23; +0.02).

Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ) kaotas võitjale kolme minuti ja 30 sekundiga ning sai 89. koha. „Tegin võistluse algfaasis ühe ilusa kukkumise – ringteel oli lihtsalt nii libe, et viskas ratta alt ära,“ kirjutas Ärm sotsiaalmeedias. „Hops püsti ja ratta selga tagasi, aga kinga all oli klots nihkesse läinud ehk pidin esimest korda elus sõidu ajal kinga vahetama. Ajasin omajagu aega gruppi taga ja kui järgi jõudsin, siis sõitsin kohe eest ära. Hiljem saadi meid muidugi uuesti kätte. Lõpus vedasin tiimikaaslast lahti ja kuna finiš oli tõusu otsas, siis sain suure ajalise kaotuse.“

Laupäeval on velotuuril kavas 169,9 kilomeetrit Bernissarti linnast Tertresse.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X