Lauk: kõik oli sees olemas, lihtsalt ei saanud proovida seda

em

Prantsusmaal Plouay’s toimunud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis meeste grupisõidus Eesti parimana 33. koha Karl Patrick Lauk, kelle sõnul oleks suurema eneseusu juures olnud võimalik saavutada ka esikümne koht.

“Ma ise lõpus finišit proovida ei saanud, aga ma üritasin kannatada nii palju, kui kannatada sain. Tegelikult mingil hetkel Martin [Laas] küsis mu käest, et kuidas mul jalad on. Ütlesin, et päris valusad, sest see oli see ring, kus väga valusalt vajutati just esimese tõusu peal. Ütlesin, et ära mõtle nendele asjadele, kõigil on tegelikult raske ja see ei ole võimalik, et teistel on kerge,” rääkis Lauk peale finišit.

“Ühel hetkel kadus Martin selja tagant ära. Kannatasin edasi nii kaua kui suutsin ja lõpus, viimasel ringil mindi juba natuke rahulikumalt, grammi võrra oli kergem,” jätkas Lauk. “Eks teistel oli ka raskem juba ja sain ilusasti lõpuni. Viimasest tõusust sain ka kenasti üles.”

“Ma ei ütleks, et see finiš jäi täitsa minu enda taha,” tutvustas Lauk olukorda finiši eel. “Seal üks portugallane lasi täpselt minu ees vahe sisse enne laskuvat osa olnud küljeka peal. Ma olin finišit igal ringil jälginud ja vaadanud, aga ta lasi sellise vahe sisse, millega punt venis kohe väikese vahega eest ning sellises olukorras ei saa enam midagi teha. Seetõttu tulin kohe täpselt finišeeriva pundi taga.”

“Väga kahju oli,” jätkas Lauk. “Väga ebarealistlik, et medali oleks võitnud, aga vaadates seda finišit, siis oleks võib-olla silmad kinni sinna kümne piiri peale ära suutnud ponnistada. Ent oleks on sama hea kui poleks. Läks seekord natuke nihu. Kartsin ka natuke, sest üks asi on amatöörsõite võita, teine asi on selliseid sõite üldse sõita. Tavaliselt mul enesekindlust on, aga natuke ikka kahtled oma võimekuses. Tegelikult oli kõik sees olemas, aga lihtsalt ei saanud täna proovida seda. Alguses sai Laasi jaoks ka end ohverdatud ja teda ees hoitud, aga läks seekord nii.”

Euroopa meistriks krooniti itaallane Giacomo Nizzolo, kes edestas prantslast Arnaud Demare’i ja sakslast Pascal Ackermanni.

Allikas: https://sport.err.ee/1127685/lauk-koik-oli-sees-olemas-lihtsalt-ei-saanud-proovida-seda

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X