Lauk ja Vahtra alustasid Prantsusmaal hooaega, etapivõit endisele maailmameistrile

Karl Patrick Lauk

Prantsusmaal alanud 52. Etoile de Besseges – Tour du Gard (UCI 2.1) võidusõidul pälvis avaetapil esikoha taanlane Mads Pedersen (Trek – Segafredo). Eestlased Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) ja Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) said vastavalt 78. ja 81. koha.

Tuulisel ja valdavalt siledamal 160-kilomeetrisel võidusõidul ootas rattureid finišis ees 600-meetrine järsk lõputõus Cote de la Tour. Pederseni (3:32.47) järel sai teise koha prantslane Hugo Hofstetter (Team Arkea Samsic; +0.01) ja kolmanda norralane Edvald Boasson Hagen (TotalEnergies; +0.01).

Lauk kaotas võitjale kahe minuti ja ühe sekundiga ning Vahtra kahe minuti ja 11 sekundiga. Mõlema eestlase jaoks on tegemist hooaja esimese võistlusega.

Neljapäeval on velotuuril kavas 156-kilomeetrine etapp, mille jooksul tuleb ratturitel ületada kaks teise kategooria tõusu. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X