Lauk ja Laas lõpetasid ZLM-i velotuuri esimesel etapil esisaja piiril

Hollandis 34. korda peetaval ZLM-i velotuuri (2.Pro) avaetapil (202,5 km) sai Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) 96. ja Martin Laas (Astana Qazaqstan Team) 97. koha.

Võistluse võitis jooksikute hulgast nobedaim olnud belglane Yenti Vandevelde (TDT-Unibet Cycling Team; 4:21.52), edestades itaallast Alexander Konychevi (Team Corratec – Selle Italia; +0.01) ja hollandlast Bert-Jan Lindemani (VolkerWessels Cycling Team; +0.06). Eestlased kaotasid võitjale nelja minuti ja 19 sekundiga.

Päev varem peetud 6,6-kilomeetrisel proloogil oli parim hollandlane Nils Eekhoff (Team DSM) ajaga 7.27. Ta edestas meeskonnakaaslast Alex Edmondsoni ja kaasmaalast Olav Kooijd (Jumbo-Visma) ühe sekundiga. Laas kaotas võitjale 42 sekundiga ja sai 93. koha ning Lauk 46 sekundiga, pälvides 111. tulemuse.

Üldarvestuses jätkab liidrina Eekhoff. Edmondson ja Kooij kaotavad talle endiselt ühe sekundiga. Laas on 102. (+4.55) ja Lauk 103. (+4.59) positsioonil.

Reedel on velotuuril kavas 184,1-kilomeetrine etapp marsruudil Schijndel – Buchten.