Lauk alustas hooaega võidukalt

Karl Patrick Lauk

Pro Immo klubi värvides sõitev jalgrattur Karl Patrick Lauk tegi pühapäeval juba tänavuse teise stardi ja võitis Prantsusmaal sõidetud Grand Prix de Carcès, kirjutas Saaremaasport.ee.

“Üldiselt tundsin end päris hästi,” rääkis Karl Patrick Lauk. “Ma ei ole varem hooaja alguses nii vara veel võitnud ja võib-olla on see kevadisteks võistlusteks hea märk. Üritan jätkata head tööd ja napsata veel võite.”

20 km pikkust ringi tuli läbida viis korda. Sõidu algfaasis oli Karl Patrick Lauk koos meeskonnakaaslastega suhteliselt aktiivne, ta proovis ka mitu korda rünnata ja testis sõiduvormi. Esimese tõusu lõpus läks saarlane suhteliselt hea rünnakuga kaasa. Tekkisid vahed ja piisavalt paras punt mehi sai ette, kokku oli pundis 15-16 meest, kes hakkasid korralikult tööle ja vahe peagrupiga kasvas.

“Neljandal ringil hakati juba katsetama, millest ma ei saanud alguses hästi aru,” selgitas Karl Patrick Lauk. “Kuigi oli suur grupp hakkas punt mingil hetkel kuklasse hingama ja tuli tööd edasi teha, et ette jääda. Viimasele ringile läksime 42 sekundilises eduseisus.”

Viimastel tõusudel hakati juba tõsisemalt testima. Laugul oli abiks tiimikaaslane ja umbes 1,5 km enne lõppu olnud viimasel tõusul proovis saarlane juba ise. Ette jäi seitse meest, kes hakkasid ründama.

“Üks mees oli küll pisut ees, aga võtsin teda hüppeplatvormina ja sain võidu kätte,” rääkis Karl Patrick Lauk. “Enne joont pidin isegi pidurdama, sest tee oli rahvast täis, 150 m enne lõppu oli ka lamav politseinik, mis hoogu maha võttis. Tiim jäi rahule, sest kuna sel ajal Prantsusmaal veel eriti palju sõite pole, siis oli stardis 180 meest ja konkurents tihe.”

Teistest eestlastest sai Silver Mäoma (EC St Etienne – Loire) 18. koha ja Greg Hallop (Team Peltrax – CSD) 111. koha.

Fotol Karl Patrick Lauk keskel.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X