Läti meister Neilands teenis Belgias karjääri kaalukaima võidu, Nõmmela 52.

Belgias toimunud kõrgetasemelisel ühepäevasõidul teenis soolovõidu Läti meistrivärvides sõitev Krists Neilands (Israel Cycling Academy). Aksel Nõmmela sai kirja 52. koha.

198-kilomeetri pikkuse sõidu võitnud Neilandsile oli see karjääri üks kaalukamaid võite. Lätlane põgenes peagrupist koos Veranda Williems-Crelani sõitja Sean De Biega, ent kui belglane pidi rehvi purunemise tõttu peatuma, jätkas Neilands võidu püüdmist üksinda.

Kui võistluse lõpuni oli jäänud 20 kilomeetrit, pidi rehvi purunemise tõttu jooksu vahetama ka Neilands, ent vaatamata sellele suutis ta lõpuks lähimaid jälitajaid edestada 33 sekundiga. Teise koha teenis trekil omniumis olümpiavõitjaks kroonitud Elia Viviani (Quick-Step Floors) ja kolmandaks tuli kohalik rattur Gianni Vermeersch (Corendon-Circus).

“Täna on minu üks parimatest päevadest,” ütles Neilands sõidujärgselt. “Sõidu algus oli minu jaoks väga raske. Aga seejärel hakkasin ennast järjest paremini tundma. Kui Sean De Bie ründas, siis ma lihtsalt järgnesin talle.”

Aksel Nõmmela lõpetas võitjast üheksa minutit ja 11 sekundit hiljem ja sai 55 lõpetanud võistleja seas 52. koha. Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) katkestas võidusõidu.

“Juba alguses tundsin, et jalad on kui betoonblokid. Siiski lootsin, et kannatan veidi veel ja küll tunne läheb paremaks,” kirjutas Räim sotsiaalmeedias. “Seda aga ei juhtunud, olin ikka täitsa null ja kehva. Mingit selgitust ei oska tuua ja vabandust ka mitte. Olin kehv ning sattus olema halb päev.”