Laporte krooniti põnevas finišiheitluses Euroopa meistriks, Lauk 28.

381486619_3230354057257269_704849710333791597_n

Hollandis Drenthes lõppenud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel võitis eliitklassi meeste grupisõidu prantslane Christophe Laporte. Valitsev Eesti meister Karl Patrick Lauk lõpetas 28. kohal.

199,8-kilomeetrise võistluse algfaasis sõitis peagrupilt eest jooksikute grupp, kuhu kuulus teiste seas Eesti maanteeratturite koondise liige Norman Vahtra. Vahet väga suureks ei lastud ja nii olid jooksikud linnaringideks kinni püütud. Kitsastel tänavatel sõidetud võistlusel oli palju kukkumisi ja neist ei pääsenud eestlased Rait Ärm, Oskar Nisu ja Karl Patrick Lauk. Kui Lauk suutis peagruppi uuesti järele sõita, siis Nisu ja Ärmi võistlus oli sellega lõppenud.

Võistluse lõppfaasis liidritega koos sõitnud Markus Pajur kaotas esimestega kontakti, kuna grupi ees toimus suurem kukkumine ja temalgi tuli rattalt hetkeks maha tulla. Ligi 12 kilomeetrit enne lõppu ründas prantslane Laporte, kelle belglane Wout van Aert püüdis lõputõusul kinni, suutis hetkeks kõrvalegi sõita, kuid Laporte pani seejärel oma paremuse siiski maksma, võidutsedes ajaga 4:15.50. Van Aerti järel pälvis kolmanda koha Olav Kooij ja neljanda koha belglane Arnaud De Lie, kes tegi viimastel kilomeetritel Van Aerti jaoks kõvasti tööd.

28. koha pälvinud Lauk kaotas finišis võitjale kahe minuti ja kahe sekundiga ning 38. koha saanud Markus Pajur nelja minuti ja 12 sekundiga. Eestlastel oli peale võistlust põhjust rahulolematuseks, sest kukkumised röövisid liialt vajalikku energiat.

Naisjuunioride grupisõidus (69 km) pälvis esimese koha belglanna Fleur Moors (1:59.46). Hõbemedali sai kaela Federica Venturelli (+0.02) ja pronksmedali prantslanna Leane Tabu (+0.07). Ühtki eestlannat stardis ei olnud.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.