Lang jätkas Dubais 35. kohaga, Jordaania naisrattur üllatas eurooplasi

mae

Eesti rattur Mae Lang (Andy Schleck Cycles – Immo Losch) jätkas Dubais peetaval naiste velotuuri (UCI 2.2) teisel etapil (106 km) 35. kohaga. Grupifinišiga sõidu võitis Jordaania rattur Samah Khaled (Team UEA).

Khaled edestas lõpujoonel avaetapi võitnud kahekordset juunioride maailmameistrit Lucy van der Haari (Hitec Products) ja belglannat Kim de Baati (Ciclotel). Neljanda koha sai valgevenelanna Tatsiana Šarakova (Minsk Cycling Club), viienda j kuuenda itaallannad Sofia Collinelli ja Anastasia Carbonari ning seitsmenda hollandlanna Kristie van Haaften (Ciclotel). Lang pälvis 35. koha. Kokku jätkab võistlemist 91 naist.

Siiani ei ole 27-aastane Khaled silmapaistvad tulemusi sooritanud. Rahvusvahelistel võistlustel on ta osalenud minimaalselt alates 2013. aastast, kui ta pälvis Itaalias toimunud MM-il temposõidus 45. koha. Raskel grupisõidurajal pidi Jordaania neiu toona katkestama. Seepärast võib öelda, et tema etapivõit Dubais võis tulla eurooplastest konkurentidele suure üllatusena.

Etapivõiduga sai Khaled selga ka liidrisärgi, edestades Van der Haari üheksa ja Šarakovat 16 sekundiga. Lang langes ühe koha võrra ning jätkab 28. positsioonil.

Velotuuri kolmandal etapil sõidetakse 90 kilomeetrit, mitmepäevasõit lõpeb neljapäeval.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X