Laidinen pälvis finaaletapil 7. koha, Tammepuu hoidis üldarvestuses 10. positsiooni

Eesti juunioride maanteeratturite koondis 2024

Saksamaal lõppenud 47. rahvusvahelisel Cottbuseri juunioride velotuuril (UCI 2.1) pälvis Arseni Laidinen (Eesti maanteeratturite koondis) finaaletapil (108,6 km) grupifinišis 7. koha. Riko Tammepuu (Eesti maanteeratturite koondis) säilitas üldarvestuses 10. koha.

Finaaletapil noppis võidu poolakas Dawid Lewandowski (Poola koondis; 2:22.57). Teise kohaga pidi leppima tema kaasmaalane ja kahel varasemal etapil esikoha pälvinud Michal Strzelecki (Velotalent Team Sobotka). Kolmas oli tšehh Jan Faltynek (Dukla Praha).

Laidinen oli seitsmes, Riko Tammepuu 17., Mik Madisson 84., Joonas Puuraid 85. ja Henri Arjus 87.. „Päev oli kiire ja väikeste kukkumistega kuni viimase kolme kilomeetrini, mil toimus suurem massikukkumine. Seal sees oli ka kolm meie poissi. Õnneks tegi Laidinen ilusa lõpu ja suutis end seitsmendaks sprintida,“ ütles Eesti maanteeratturite koondise peatreener Alo Jakin. „Kokkuvõttes hea võidusõit hooaja alguseks. Poisid kogusid enesekindlust ja siit on hea jätkata.“

Üldarvestuses pälvis esikoha taanlane Carl Emil Just Pedersen (CeramicSpeed Herning CK Junior; 5:37.23). Pjedestaalile mahtusid veel poolakad Lewandoski (+0.11) ja Strzelecki (+0.12). Tammepuu oli kokkuvõttes 10. (+0.42), Puuraid 57. (+1.38), Madisson 66. (+1.52), Laidinen 69. (+1.55) ja Arjus 88. (+5.13).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, EHL Profiles, Autogavanni, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X