Ladies Tour of Estonia võitis ukrainlanna, Soonik sai kolmanda koha

Ladies Tour of Estonia poodium 2023

Eestis teist aastat järjest korraldatud rahvusvahelisel naiste ühepäevasõidul Ladies Tour of Estonia (111,7 km) võitis tugeva soolosõidu järel ukrainlanna Olga Shekel. Peagrupist sprintis end teisele kohale austerlanna Kathrin Schweinberger ning kolmanda koha sai eestlanna Kristel Sandra Soonik.

Ladies Tour of Estonia sõidukäiku mõjutas tugev tuul, mis tegi sõidu raskeks ja põnevaks. Kuni kruusalõiguni püsis peagrupp koos. Kui sõidu lõpuni oli jäänud 40 km eraldus peagrupist kuueliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulus ka võitja Shekel. Ukrainlanna, kes oli terve sõidu vältel väga aktiivne, võttis ligi 25 km enne finišit ette soolorünnaku. Kuigi jälitajad jõudsid talle vahepeal väga lähedale, suutis Shekel oma edu jälitajate ees hoida ja finišeeris uhkes üksinduses ajaga kaks tundi ja 44 minutti. Ukrainlannat jälitanud 11-liikmeline grupp kaotas võitjale 46 sekundiga.

„Mul on tore Tartus tagasi olla. Võistlesin siin viimati kaheksa aastat tagasi U23 Euroopa meistrivõistlustel ja sain eraldistardist sõidus hõbemedali. Olen õnnelik, et saan siin taas oma tiimiga sõita ja tänan korraldajaid väga hea võistluse eest,” sõnas Shekel.

Kathrin Schweinberger, kes on samuti Eestis osalenud 2015. aastal toimunud Euroopa meistrivõistlustel grupisõidus, kordas Shekeli sõnu ja kinnitas, et tal on meeldiv Eestis tagasi olla. „Ma tean, et see on kaunis regioon ja siin on head teed. Meil oli naiskonnaga väga tore sõita ja oleme pjedestaalikoha üle õnnelikud. Tuleksin järgmisel aastal siia võimalusel kindlasti tagasi,“ lausus Schweinberger.

Eelmisel aastal teise koha saavutanud Kristel Sandra Soonik sprintis end kolmandale kohale. „See oli miinimum, mille järgi Eesti rahvuskoondis tuli. Selle aasta võistlus oli kindlasti põnevam ja raskem kui eelmisel aastal, sest jagus mitmeid küljetuule lõike ja grupis toimus palju rünnakuid,“ jagas Soonik oma võistlusjärgseid emotsioone. Sõidu keskpaigas pärast kruusasektorit toimus Soonikul ärev moment, kui tema ratta käiguvahetaja lakkas töötamast. Probleem küll lahendati, kuid rattur pidi nägema palju vaeva, et jõuda tagasi peagruppi. „Ma mõtlesin, et nüüd on kõik. Mul ei olnud varuratast ja ma ei oleks kujutanud ette, et oleksin pidanud kellegi teise rattaga sõitma,“ sõnas Soonik, kes sai samuti parima noorratturi tiitli.

Võistluse lõpetas 33 ratturit.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X