Ladies Tour of Estonia võitis Poola rattur, Kristel Sandra Soonik tuli grupifiniši võitjana teiseks

PODIUM Adam_Illingworth

Esmakordselt toimunud Ladies Tour of Estonia (111,7 km) võitis poola rattur Agnieszka Skalniak-Sojka. Grupifinišis võitles teise koha välja 20-aastane Kristel Sandra Soonik ning kolmanda koha sai poolakas Karolina Karasiewicz.

Ladies Tour of Estonia sõideti suuremalt jaolt Tartust väljas. Kuigi oli mitmeid rünnakuid, siis ükski neist ei õnnestunud ning otsustavaks said Tartu linnaringid ehk viimased 25 km. Esimesel linnaringil, Lossi tänava tõusul, ründas Poola rattur Agnieszka Skalniak-Sójka, kellele järgnes Elisabeth Ebras. Ebrasel tekkis aga ootamatult rattal tehniline rike, mistõttu ei olnud tal võimalik poolaka rünnakuga kaasa minna.

Poola rattur sai linnaringidel vahe sisse ning finišeeris uhkes üksinduses ajaga kaks tundi, 41 minutit ja 49 sekundit. Peagrupp jõudis finišisirgele võitjast veidi üle minuti hiljem ning tugevast lõpuheitlusest väljus võitjana Viljandi Rattaklubi kasvandik Kristel Sandra Soonik.

“Meil oli koondisega kindel taktika, keda me eest ära laseme ja keda mitte. Eesti koondis tegi väga head tööd ja vedas mu munakivitõusule esimesena. Sealt paraku ei saanud üksinda eest ära, aga saime pundiga väikse vahe sisse ja see oli lõpuni.  Mul oli ainult vaja finišit oodata ja siis panna,” selgitas Soonik sõitu. Ta lisas, et kuna ta on puhas sprinter, siis oli sellise lahendusega sõidu lõpp talle väga sobilik. “Finiš oli pikk ja sile, täpselt mulle,” ütles ta.

Parim noorrattur oli Ebras, kes lõpetas üldkokkuvõttes 23. kohaga.

Eesti Jalgratturite Liit tänab Rand ja Tuulberg Gruppi, Jetoili ja Standardit toetuse eest.

Foto: Adam Illingworth

Loe veel:
28.05 Delfi Sport FOTOD | Noor eestlanna sprintis esimest korda toimunud naiste Tour of Estonial teiseks
24.05 Delfi Sport Ladies Tour of Estonial startiva rahvuskoondise ridades on nii noort talenti kui palju võistluskogemust
28.05 ERR Sport Ajaloolise ühepäevasõidu võitis poolatar, Soonik sprintis end teiseks
28.05 ERR Sport VIDEO | Soonik tuli lõpuheitluses tugevate konkurentide vahel teiseks

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X