Ladies Tour of Estonia võitis Eline Van Rooijen, Laura Lizette Sander sprintis kolmandaks

298_Ladies_Tour_EST_2024_photo_Aldis_Toome-3

Ladies Tour of Estonia (104,2 km) võitis tugevas finišiheitluses Norra profiklubi Coop-Repsoli esindaja Eline Van Rooijen. Talle järgnesid Leedu koondise esindaja Olivija Baleišyte ning Eesti koondise esindaja Laura Lizette Sander.

Tänasel Ladies Tour of Estonial tehti mitmeid äraminekukatseid. Kruusalõigul said pelotonilt eest ära Eesti rahvuskoondise esindaja Laura Lizette Sander ning Norra profiklubi Coop-Repsoli esindaja Magdalene Lind. See äraminekukatse ei õnnestunud ning õige pea proovisid eest ära saada Kristel Sandra Soonik (Eesti rahvuskoondis), Stina Kagevi (Coop-Repsol) and Julia Börgström (Rootsi rahvuskoondis). Ka see äraminekukatse luhtus.

Kui naised jõudsid linnaringidele, sai esimesel Lossi tänava tõusul väikese vahe sisse Eesti koondise esindaja Elisabeth Ebras. Vahe oli väikene ning enne finišit püüti Ebras kinni.

Tugevas finishiheitluses näitas kõige paremat jalga Norra profiklubi Coop-Repsoli rattur Eline Van Rooijen. „Sõit oli raske, aga kontrollisime seda ja tegime tiimiga head tööd. Linnaringidel oli väga raske ja alles mõned sekundid enne finišijoont sain aru, et võin selle sõidu võita. Olen väga rahul,“ selgitas Rooijen.

Teisena tuli üle finishijoone Leedu koondise rattur Olivija Baleišyte ning kolmandana eestlanna Laura Lizette Sander. „Kahju, et esialgse rünnakuga rootslanna kaasa ei tulnud, aga üldjoontes võib rahule jääda. Tiim oli tubli täna,“ selgitab Sander.

Parim noorrattur oli samuti Laura Lizette Sander.

Foto: Aldis Toome

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X