Läbi aegade üks edukaimaid sprintereid loobub aasta lõpus tippspordist

E6fymwRXMAM-n-_

Saksamaa rattalegend Andre Greipel, kes on tänavu Israel Start-Up Nation Teamis Norman Vahtra klubikaaslane, teatas, et jätab hooaja lõpus tippspordiga hüvasti. 

39-aastane Greipel, kes hetkel võistlemas ka Tour de France’il, on läbi aegade üks edukamaid sprintereid. Ta on võitnud 11 Prantsusmaa velotuuri etappi, seitsmel korral napsanud esikoha Giro d’Italial ja neljal Vuelta a Espanal.

“Pühapäevane etapp on kindlasti mu viimane Tour de France’i etapp, sest 2021. aasta hooaja lõpus loobun tippspordist,” teatas Greipel. “Ma olen väga õnnelik kõige üle, mida ma olen koos oma meeskonnaga saavutanud. Ilma nende ja oma pereta ei oleks ma kunagi nii kaugele jõudnud. Ma vaatan tuleviku suunas helgelt, sest ma saan teha seda, mida soovin. Ma soovin kõigile, kes profiratturite maailma jäävad, edu. Loodetavasti jään ma ise ka kuidagi rattaspordiga seotuks.”

Greipel liitus 2006. aastal T-Mobile meeskonnaga ning kaks aastat hiljem võitis oma esimese suurtuuri etappi. Alates 2008. aastast kuni 2017. aastani on sakslane võitnud igal suurtuuril etappi, kus ta on startinud. Aastal 2011 lahkus Greipel HTC-Highroad tiimist Lotto-Soudali, kuna kaks sprinterit oli ühte meeskonda liiga palju. Toona sõitis samas meeskonnas veel Mark Cavendish. Viimastel aastatel on sakslane kuulunud samuti Arkea ja Israel Start-Up Nationi klubidesse. Kogu karjääri vältel on Greipel teeninud 158 profivõitu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X