Laasi meeskonnakaaslane võitis teist aastat järjest Sibiu velotuuri

Cycling / Radsport / 1. Event / 2022

Rumeenias lõppenud 12. Sibiu velotuuri (UCI 2.1) võitis üldarvestuses teist aastat järjest Martin Laasi meeskonnakaaslane Giovanni Aleotti (Bora-Hansgrohe). Proloogil kolmanda koha pälvinud eestlane lõpetas ise kokkuvõttes 103. positsioonil.

Aleotti võitis teisipäeva hommikul sõidetud 12,5-kilomeetrise mäkkesõidu ajaga 26.47. Ta edestas lõuna-aafriklast Stefan de Bodi (Astana Qazaqstan Team) nelja ja belglast Harm Vanhoucke’i (Lotto Soudal) 15 sekundiga. Laas kaotas meeskonnakaaslasele kuue minuti ja 58 sekundiga ning sai 122. koha.

Teisipäeva õhtul sõidetud 98,4-kilomeetrise grupisõidu võitis itaallane Stefano Gandin (Team Corratec; 2:13.28), kes väikeses grupifinišis alistas tšehhi Michael Kukrle (Elkov-Kasper) ja sakslase Lukas Meileri (Team Voralberg; +0.03). Laas ületas lõpujoone 107. positsioonil, kaotades võitjale ühe minuti ja üheksa sekundiga.

Kokkuvõttes sai Aleotti järel teise koha Vanhoucke (+0.25) ja kolmanda võitja tiimikaaslane Cian Uijtdbroeks (+0.30). Laas kaotas Aleottile 39 minuti ja 12 sekundiga ning sai 103. koha.

„Ideaalis oleksime tahtnud viimasel etapil mängida grupifinišis Martin Laasi peale, aga kahjuks ei tahtnud teised tiimid jooksikute püüdmisel koostööd teha ja me ei saanudki neid enam kätte,“ tõdes Bora-Hansgrohe spordidirektor Enrico Gasparotto. „Aga kokkuvõttes oleme õnnelikud. Giovanni tõestas, et ta on heas vormis ja eelmise aasta üldvõit ei olnud juhuslik. Ciani üle on samuti hea meel, sest ta jõudis esmakordselt oma profikarjääri jooksul pjedestaalile ja see on oluline samm edasi.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X