Laasi meeskonnakaaslane teenis Sibiu velotuuril etapivõidu ja kerkis liidriks

20220704_ms_sib_101

Rumeenias jätkuva Sibiu velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil (Sibiu – Balea Lac, 179,4) pälvis 22,5-kilomeetrise lõputõusu otsas esikoha Martin Laasi meeskonnakaaslane Giovanni Aleotti (Bora-Hansgrohe), kes võitis mullu sama velotuuri üldarvestuses.

23-aastane itaallane edestas kahe sekundiga belglast Harm Vanhoucke’i (Lotto Soudal) ja seitsme sekundiga meeskonnakaaslast Cian Uijtdebroeksi. Laas kaotas võitjale 28 minuti ja kahe sekundiga ning sai 119. koha.

„Hea tunne on taas liidrisärgis olla,“ tõdes Aleotti finišis. „Kõik sujus suurepäraselt. Teadsin, et me oleme Cianiga võimelised õigel ajal õigeid liigutusi tegema ja ma olen õnnelik etapivõidu üle. Olen tänulik oma meeskonnakaaslastele imelise töö eest. Annan homme oma parima, et särki kaitsta.“

Kokkuvõttes kerkis Aleotti uueks liidriks, edestades kümne sekundiga Vanhoucke’i ja 15 sekundiga Uijtdebroeksi. Laas jätkab 110. positsioonil, jäädes tiimikaaslasest maha 31 minuti ja 41 sekundiga.

Teisipäeval on velotuuril kavas 12,5-kilomeetrine temposõit ja 98,4-kilomeetrine grupisõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X