Laas võitis Tartu GP, Lauk krooniti Tour of Estonia üldvõitjaks

60349434_2551405438217271_4890312873475047424_n

Reedel alanud Tour of Estonia (UCI 2.1) profiratturite võidusõit lõppes laupäeval 162-kilomeetrise Tartu GP-ga, mille võitis Martin Laas. Velotuuri üldvõit kuulub Karl Patrick Laugule.

Peagrupp püüdis laupäevasel Tartu GP-l kolmemehelise jooksikute grupi kinni kilomeeter enne finišit. Seejärel ründas Mihkel Räim (Mazowsze–Serce Polski), aga viimase kurvi järel kerkis esile hoopis Eesti koondislane Martin Laas, kes ületaski finišijoone esimesena. Võiduajaks märgiti 3:55.

Laasile järgnesid kolm sekundit kaotanud poolakad Adrian Banaszek (Mazowsze–Serce Polski) ja Maciej Paterski (Voster ATS Team). Reedese avaetapi võitnud Karl Patrick Lauk kaotas kümme sekundit, sai Tartu GP arvestuses kümnenda koha ning krooniti ka velotuuri üldvõitjaks.

Teiseks tuli Laas ja kolmandaks kreeklane Polychronis Tzortzakis (Kuwait). Mõlemad kaotasid Laugule seitsme sekundiga.

Enne võistlust:

Lauk lõpetas avaetapi Tallinn-Tartu (193,3 km) ajaga 4:07.36. Talle järgnes poolakas Marceli Boguslawski (Mazowsze Serce Polski; +0.7), kolmandaks jäi kreeklane Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team; +0.08).

“Üritasin lihtsalt lõpus heal positsioonil olla ja munakividele keerates eelist ära kasutada,” selgitas Lauk intervjuus ERR-ile. “Kindel oli minu jaoks alles see, kui joonest üle tulin: kogu tõusu ajal arvasin, et keegi tuleb minust mööda. Seekord minu õnneks ei tulnud.”

Esikolmikule järgnesid poolakas Jakub Murias (Voster ATS Team; +0.12) ning Eesti ratturid Oskar Nisu (+0.15), Norman Vahtra (+0.16) ja Martin Laas (+0.20).

Laupäevane etapp teeb Tartu linnale peale tervelt 16 ringi. “[Laupäevane] sõit on nii raske, rada teeb ise omad korrektiivid,” arvas koondise treener Alo Jakin.

“[Seitsmenda koha saanud] Laasi lõpp oli küll vägev, aga homme sõidame [Lossi tänava tõusu] 16 korda ja 16 korda me sellist lõppu ei suuda teha. Kaks aastat tagasi oli Eesti meistrivõistlustel sarnane tõus sees, seal ta väsis veidi ära. Aga aastad pole vennad ja praegu on ta heas vormis, eks paistab, mis homne päev toob,” lisas treener.

Allikas: https://sport.err.ee/1608229026/laas-voitis-tartu-gp-lauk-krooniti-tour-of-estonia-uldvoitjaks

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X