Tour of Estonia 2021 üldvõitjaks krooniti Lauk, Laas võitis Tartu GP

193447580_4508413142516481_3354522371340419556_n

Reedel  alanud Tour of Estonia (UCI 2.1) profiratturite võidusõit lõppes laupäeval 162-kilomeetrise Tartu GP-ga, mille võitis Martin Laas. Tour of Estonia üldvõitja on Karl Patrick Lauk.

Peagrupp püüdis laupäevasel Tartu GP-l kolmemehelise jooksikute grupi kinni kilomeeter enne finišit. Seejärel ründas Mihkel Räim (Mazowsze–Serce Polski), aga viimase kurvi järel kerkis esile hoopis Eesti koondislane Martin Laas, kes ületaski finišijoone esimesena. Võiduajaks märgiti 3:55.

Laasile järgnesid kolm sekundit kaotanud poolakad Adrian Banaszek (Mazowsze–Serce Polski) ja Maciej Paterski (Voster ATS Team). Reedese avaetapi võitnud Karl Patrick Lauk kaotas kümme sekundit, sai Tartu GP arvestuses kümnenda koha ning krooniti ka velotuuri üldvõitjaks.

Teiseks tuli Martin Laas ja kolmandaks kreeklane Polychronis Tzortzakis (Kuwait). Mõlemad kaotasid Laugule seitsme sekundiga.

1.päev 28.05 Tallinn-Tartu (193,3 km)

Karl – Patrick Lauk lõpetas avaetapi Tallinn-Tartu (193,3 km) ajaga 4:07.36. Talle järgnes poolakas Marceli Boguslawski (Mazowsze Serce Polski; +0.7), kolmandaks jäi kreeklane Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team; +0.08).

“Üritasin lihtsalt lõpus heal positsioonil olla ja munakividele keerates eelist ära kasutada,” selgitas Lauk intervjuus ERR-ile. “Kindel oli minu jaoks alles see, kui joonest üle tulin: kogu tõusu ajal arvasin, et keegi tuleb minust mööda. Seekord minu õnneks ei tulnud.”

Esikolmikule järgnesid poolakas Jakub Murias (Voster ATS Team; +0.12) ning Eesti ratturid Oskar Nisu (+0.15), Norman Vahtra (+0.16) ja Martin Laas (+0.20).

Laupäevane etapp teeb Tartu linnale peale tervelt 16 ringi. “[Laupäevane] sõit on nii raske, rada teeb ise omad korrektiivid,” arvas koondise treener Alo Jakin.

“[Seitsmenda koha saanud] Laasi lõpp oli küll vägev, aga homme sõidame [Lossi tänava tõusu] 16 korda ja 16 korda me sellist lõppu ei suuda teha. Kaks aastat tagasi oli Eesti meistrivõistlustel sarnane tõus sees, seal ta väsis veidi ära. Aga aastad pole vennad ja praegu on ta heas vormis, eks paistab, mis homne päev toob,” lisas treener. Allikas ERR Sport

Fotod 1. etapp Tallinn-Tartu GP siin 2. etapp: Tartu GP siin Sport Delfi galerii siin

Tour of Estonia (UCI 2.1) üldine arvestus 28.-29.05.2021 🟡
🥇LAUK, Karl Patrick (EST) National Team Estonia 14p.
🥈LAAS, Martin (EST) National Team Estonia 17p.
🥉TZORTZAKIS, Polychronis (GRE) Kuwait Pro Cyclig Team 15p.

Meeskondlik arvestus
🥇NATIONAL TEAM ESTONIA
🥈MAZOWSZE SERCE POLSKI
🥉AMPLER DEVELOPMENT TEAM

Noorte arvestus⚪️
🥇JUNTUNEN, Antti Jussi (FIN) Ampler Development Team
🥈ANSONS, Kristers (LAT) Ampler Development Team
🥉FORSSELL, Hugo (SWE) National Team Sweden

Mäekuninga arvestus🔴
🥇BOGUSŁAWSKI, Marceli (POL) Mazowsze Serce Polski 6p.
🥈RÄIM, Mihkel (EST) Mazowsze Serce Polski 3p.
🥉BABOR, Daniel (CZE) Tufo – Pardus Prostejov 3pt

Tour of Estonia 2021 poodium
II. Martin Laas I. Karl-Patrick Lauk III. Polychronis Tzortzakis
Eesti maanteerattakoondis
Eesti maanteerattakoondis – (Jakin Alo) Vahtra Norman, Pruus Peeter, Jõeäär Gert, Lauk Karl Patrick, Ärm Rait, Nisu Oskar, Laas Martin, Kiskonen Siim, Kivistik Gert, Sankmann Joosep
Ampler Development Team
Ampler Development Team ja Antti Jussi Juntunen
Mazowsze–Serce Polski
Mazowsze–Serce Polski tiim ja Mihkel Räim
Karl- Patrick Lauk
Tour of Estonia 2021 võitja Karl-Patrick Lauk

Tour of Estonia 2021 startisid loe lähemalt

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X