Laas lõpetas virtuaalsel Šveitsi tuuri neljandal etapil viiendas kümnes

laas

Digital Swiss 5 Races virtuaalse velotuuri neljandal etapil võidutses Stefan Küng (Šveitsi koondis), ainsa eestlasena laupäeval võistlustules olnud Martin Laas (Bora-Hansgrohe) pälvis 49. koha.

36,76-kilomeetrisel rajal märgiti Küngi võiduajaks 46 minutit ja kolm sekundit. Teise koha sai austraallane Michael Matthews (Team Sunweb; +0.06) ja kolmanda koha britt Ethan Hayter (Team Ineos; +0.43). Laas kaotas võitjale üheksa minuti ja 26 sekundiga.

Laas osales ka neljapäeval peetud velotuuri teisel etapil ning tunnistas, et teisel korral oli virtuaalmaailmas võistlemine natuke kergem, sest oli süsteemiga juba tuttav. “Sõit meenutab temposõitu. Midagi lihtsat ei ole,” rääkis Laas ERR-ile. “Igaüks sõidab nii, kuidas jaksab ja tuules olles ei tunne sarnast efekti nagu maanteel. Lubatakse küll grupisõitu, aga tegelikult pole sel grupisõiduga midagi ühist.”

Šveitsi virtuaalne tuur toimub Rouvy keskkonnas ning Laasi sõnul on äge, et teed ja pilt meenutavad päris maailma. “Teistes sarnastes programmides midagi sellist pole,” lisas Laas, kes tegelikult pukisõitu ei armasta. “Ma ei ole kunagi sellest vaimustuses olnud ja väldin seda nii palju, kui võimalik.”

Digital Swiss 5 Races on viiest etapist koosnev virtuaalne velotuur, kus osaleb 19 meeskonda. Iga päev peab igast tiimist võistlustulle asuma kolm ratturit. Stardinimekirjast leiab kaks eestlast: Rein Taaramäe (Total Direct Energie) ja Martin Laasi (Bora-hansgrohe). Esimese etapi võitis Rohan Dennis (Team Ineos), teise Stefan Küng (FDJ-Groupama) ja kolmanda Nicholas Roche (Team Sunweb). Laas lõpetas teisel etapil 47. kohaga ja Taaramäe kolmandal etapil üheksanda tulemusega.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X