Laas jätkas Taiwani velotuuril tagasihoidlikult

Martin Laas (Team Illuminate) sai Taiwani velotuuri (UCI kategooria 2.1) teisel etapil 104. koha (+8.01).

120 kilomeetri pikkuse etapi võitis austraallane Robbie Hucker. Teise koha sai kümnemehelises grupifinišis Korea koondise esindaja Hyeong Min Choe ja kolmandaks tuli võitja kaasmaalane Jonathan Clarke (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).

“Üritasin alguses jooksikute gruppi pääseda ning hiljem aitasin klubikaaslaseid,” ütles Laas poolraske etapi kohta, kus 30 kilomeetrit enne finišit juhatati võistlejad valele rajale. “Umbes 20 kilomeetrit enne lõppu pandi sõit korraks seisma. See tegi võistluse veidi lihtsamaks.”

Tuuri kokkuvõttes tõusis liidriks tänane etapivõitja Hucker. Lähimad jälitajad Choe ja Clarke jäävad nelja ja kuue sekundi kaugusele. Laas langes kokkuvõttes 90 kohta ja jätkab 108. tabelireal. Laasi koduklubi Team Illuminate jagab meeskonnaarvestuses liidrikohta Belgia klubi Cibel-Ceboniga.

Homme sõidetakse velotuuril kolmas, 156 km pikkune etapp.