LÄÄNE-VIRUMAA RATTASPORTI AITAB ARENDADA RAKVERE RATTAKLUBI SIPLASED

Sel korral tutvustab oma tegemisi Eesti Jalgratturite Liidu liige Rakvere Rattaklubi Siplased.

Kui palju rattureid teie klubis on?

  1. aasta hooajaks sai tellitud 63 sõiduvormi komplekti. Kindlasti pole kõik Siplaste värve kandvad rattasõitjad võistlussportlased, aga meie värve näeb Lääne-Virumaal pea kõikjal ning neid võib kohata ka mujal Eestis. EJL-i litsentsi võtvaid sõitjaid on meil aastas kusagil 10-13 ratturit. Paljud sõitjad käivad lihtsalt rahvaspordiüritustel või on rohkem aktiivsed hoopis klubi poolt korraldatavate ürituste läbiviimisel. Klubi ei tegele süstemaatilise liikmete värbamisega või noorsportlastega tegelemisega. Valdavalt on meie klubis seeniorklasside sõitjad ning mõned üksikud noored on klubisse tulnud oma tuttavate/vanemate eeskujul.

Millised on teie klubi selle hooaja eesmärgid, kuidas plaanite neid saavutada?

RR Siplaste klubi on vabatahtlikkusele rajatud. See tähendab, et klubi ei sea liikmetele eesmärke ega tingimusi. Oluline on nautida rattasõitu ja koos veedetud aega. Iga-aastaselt on klubi üheks olulisemaks sündmuseks Rakvere Rattamaratoni korraldamine, kuid lisaks sellele korraldab klubi ka Rakvere XCO sõitu ning kohalikke rattateisipäevakuid. Korraldatavate ürituste ühe osana viime läbi ka maakondlikke meistrivõistlusi. Klubilist tegevust ükski omavalitsus otseselt ei toeta, kuid omavalitsused on partneriteks meil ürituste korraldamisel. Sportliku poole pealt on mõnel klubi liikmel kindlasti plaan püüda poodiumit Eesti meistrivõistlustel, olgu selleks siis maastikusõit, maanteesõit, eraldistart või cyclo-cross. EJL-i liikmeks olemine annab klubile võimaluse korraldada rattakalendrisse kuuluvaid võistlusi (sh EMV) ning ühe pisikese osana saab kaasa rääkida katusorganisatsiooni tegemistes. Läbi EJL-i jagatakse infot uute reeglite ja koolituste kohta.

Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Kõige rohkem ootame Rakvere Rattamaratoni, mis toob suure hulga klubiga seotud inimesi kokku nii võistlejatena kui ka korraldajatena/abilistena. See on üritus, mis aitab luua klubis ühtekuuluvustunnet ning tõestab, et koos saab teha suuri asju.

Vaata klubi kohta rohkem SIIN

Fotogalerii: (Erakogu) SIIN

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X