Küünarnukile 15 õmblust saanud Steinburg lõpetas mitmepäevasõidu 11. kohal

Greete Steinburg

Hispaanias lõppenud maastikuratturite mitmepäevasõidul Volcat Igualada sai Greete Steinburg (Cannondale Vas Arabay) kokkuvõttes naiste hulgas 11. ja Peeter Pruus (Buff Megamo Team) meeste seas 19. koha.

Viimasel, 35-kilomeetrisel etapil lõpetas Steinburg 13. kohal ajaga 2:25.05. Esikolmikusse mahtusid Kim Ames (2:04.09), Janina Wüst (+0.57) ja Terese Andersson (+3.49). Pruus sai Pro klassi meeste hulgas 21. tulemuse ajaga 1:45.07. Etapivõidu napsas Nicolas Samparisi (1:41.16), edestades finišijoonel Marek Rauchfussi ja Daniele Mensit.

Üldarvestuses võidutses naiste seas Wüst (10:30.13), jättes selja taha Karla Stepanova (+18.13) ja Anderssoni (+21.56). 11. koha pälvinud Steinburg kaotas võitjale ühe tunni, 17 minuti ja kümne sekundiga.

„Tegemist oli n-ö koduvõistlusega, sest meie tiim baseerub siit ca 30 minuti pikkuse sõidu kaugusel. Osalesin sellel tuuril esimest korda ehk minu jaoks olid kõik uued rajad,“ rääkis Steinburg peale võistlust, lisades, et ta oleks eelistanud starti mitte minna, kuna keha pole haigusest ja Absa Cape Epicust veel taastunud. “Kuna tiim palus sõita, siis olin ikkagi osalemas.“

„Nagu arvasin, oli võistlus väga raske,“ jätkas Steinburg. „Väga lahe oli see, et tegemist oli väga rahvusvahelise võistlusega, sest stardis olid väga palju erinevaid rahvusi, sealhulgas kaks eestlannat (Maaris Meier katkestas võistluse – toim.). Üldiselt oli igal päeval pigem huvitav sõitmine, sest alati oli naisi sõitmas nii ees- kui tagapool, mis motiveeris mind. Eesmärgiks oli pigem lihtsalt lõpetada. Rajad olid Hispaaniale iseloomulikult pigem tehnilised ja kivised. Kui kolm esimest etappi läksid suhteliselt okeilt, siis viimase etapi esimesel laskumisel kukkusin vähese keskendumise ja väsimuse tõttu ning vigastasin küünarnukki. Otsustasin siiski jätkata ning sattusin koos sõitma veidi varem rajalt eksinud tiimikaaslasega. Suuresti tänu tema ergutamisele ja toele jõudsin finišisse. Haiglas tehti röntgen – luud on terved, aga küünarnukile tehti ca 15 õmblust. Nüüd on plaanis ammu välja teenitud puhkus.“

Pruus sai kokkuvõttes 19. koha, kaotades tuuri üldvõitjale Hans Beckingule (8:40.29) 22 minutiga. Pjedestaalile mahtusid veel Nicolas Samparisi (+1.40) ja Riccardo Chiarini (+2.27).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X