Kuulus ühepäevasõit jääb koroona pärast ära

amstel

10. oktoobrile kavandatud kuulus ühepäevasõit Amstel Gold Race jääb Hollandis kehtestatud koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangute tõttu ära. Korraldajad tühistasid nii meeste kui ka naiste võidusõidu. Uued, pealtvaatajaid puudutavad piirangud kehtestati Eijsden-Margrateni, Maastrichti ja Valkenburgi omavalitsustes ning Lõuna-Limburgi regioonis.

“Viimased kuud on olnud väga intensiivsed. COVID-19 pandeemia on teinud Amstel Gold Race’i korraldamise väga keeruliseks,” lausus võistluste direktor Leo van Vliet. “Viimastel nädalatel sai aga selgeks, et raja läbimine Lõuna-Limburgis ja kümne sealse omavalitsuse läbimine on teostamatu. Sel põhjusel töötasime hoolikalt uue plaani kallal 16,9 km ringil. Raja ümbrus oleks olnud pealtvaatajatele suletud. Tahtsime esmaspäeval uudise avalikustada, kuid uute meetmete valguses tuli plaanid uuesti üle vaadata. Arutasime teisipäeva hommikul asjaomaste inimeste ja asutustega kujunenud olukorda ning leidsime, et me ei suuda pealtvaatajaid raja äärest eemal hoida. Ükskõik kui palju me praegust olukorda ka ei vihka, tuleb meil piiranguid austada. Kuid see ei takista meil järgmisel aastal fantastilise võistlusega naasmast.”

Koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu tühistati esmalt BinckBank Touri kolm etappi. Kolmapäeval said ratturid puhkepäeva, kuid ülejäänud etappidele leiti kiiresti alternatiivsed toimumiskohad.

Allikas. marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X