Kupp pääses Prantsusmaal pjedestaalile

Artur Kupp

Prantsusmaal peetud ühepäevasõidul Grand Prix de la Municipalité de Donges pälvis Artur Kupp (Velo Sport Valletais) teise koha.

1,6-kilomeetrisel ringil peetud võistlusel, mida sõideti kahe tunni jooksul 50 korda, pälvis esikoha Gaspard Andre (Laval Cyclisme 53). Mitmete tehniliste kurvide ja väikeste tõusudega võistlusel sai Kupp teise ja Erienne Le Puil (US Pontchatelaine) kolmanda koha.

„Sõit algas aktiivselt, kuid olime oma klubi poolt mitme sõitjaga esindatud ning seepärast hoidsin ennast alguses. Juba esimese veerandi peal sai minema seltskond, kus oli sees üks meie meeskonna esindaja, kuid vahet nendega väga suureks ei lastud ning pundis üritati see kinni sõita,“ rääkis Kupp. „Tõin seejärel üksiküritajaid tihti tagasi ning pea lõpuringideni moodustus üks atrõõv moodustus teise järel. Kui sõita jäi veel kolm ringi, ründas Lavali tiimi sõitja ning pääses väikse vahega eest. Pundil tekkis korra peata olek ning ründasin ise ja kaasa tuli veel üks rattur, kellega üritasime täita samal ajal kahte eesmärki: pundil eest ära sõita ja esimest sõitjat kätte saada. Esimesega saime hakkama ning omavahel jagasime lõpuks finišikohad, kus seekord olin mina teravam.“

Kokku startis võistlusel 85 ratturit.

Foto: Christophe Denis

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X