Küng kerkis Prantsusmaal liidriks, Vahtra on 51. ja Lauk 89. kohal

Prantsusmaal jätkuval velotuuril Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine (UCI 2.1) sõideti neljapäeval kaks etappi, mille järel hoiavad eestlased Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) ja Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) kokkuvõttes vastavalt 51. ja 89. positsiooni.

Kolmandal, 90,7-kilomeetrisel siledal etapil võidutses kolmandat päeva järjest prantslane Marc Sarreau (AG2R Citroen Team; 1:57.44), alistades grupifinišis kaasmaalased Paul Penhoet’ (Groupama-FDJ) ja Axel Laurance’ (B&B Hotels – KTM). Vahtra ületas lõpujoone 74. positsioonil, kaotades võitjale 13 sekundiga ning Lauk 117. kohal, jäädes prantslasest ühe minuti ja 35 sekundi kaugusele.

Õhtusel 18,3-kilomeetrisel temposõidul pani oma paremuse maksma Euroopa meistrivõistluste hõbemedalist Stefan Küng (Groupama-FDJ), teenides esikoha ajaga 25.01. Teise ja kolmanda koha saanud prantslased Kevin Vauquelin (Team Arkea Samsic) ja Pierre Latour (TotalEnergies) kaotasid šveitslasele vastavalt 17 ja 20 sekundiga. 53. koha saanud Lauk jäi võitjale alla kolme minuti ja kolme sekundiga ning 60. koha teeninud Vahtra kolme minuti ja 11 sekundiga.

Kokkuvõttes läheb viimasele etapile liidripositsioonilt vastu Küng, edestades Vauquelini 21 ja Latouri 29 sekundiga. Vahtra kerkis 51. kohale (+3.45) ja Lauk 89. positsioonile (+7.28).

Velotuuri viimasel etapil sõidetakse 185,1 kilomeetrit. Oodata võib taas grupifinišit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X