Kultuurkapitali elutööpreemia pälvis jalgrattaspordi edendaja Jüri Kalmus

kLMU

Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia pälvis enam kui poole sajandi jooksul Eesti jalgrattaspordi arengusse panustanud Jüri Kalmus, kelle üks õpilasi on kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe.

Neljapäeval anti Kultuurikatlas pidulikul auhinnagalal üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad eelmise aasta silmapaistvamaile kultuuri- ja sporditegelastele.

Kehakultuuri ja spordi valdkonnas võitis elutööpreemia enam kui 50 aastat aktiivselt Eesti jalgrattaspordi arengusse panustanud noortetreener Jüri Kalmus, kelle õpilastest on sirgunud suurmeistreid nii spordis kui ka elus.

Kehakultuuri ja spordi valdkonna peapreemia laureaat:

Aavo Aunroos – Eesti spordi kõiki tahke tundev, pühendunud ja põhjalik spordijuht

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia laureaadid:

Rein Leppik – Valga maakonna spordihing
Kairis Ulp – spordijuhtide majakas
Raoul Vello Leitham – maadluse arendaja ja võistluste korraldaja
Reele Remmelkoor – olümpiahariduse pikaajaline edendaja ja kooliolümpiamängude propageerija Eestis
Sven Andresoo – olümplaste kasvataja
Ranno Krusta – Eesti laskespordi viimine medalivõitudeni (pälvib preemia postuumselt)

46. hooaega teleekraanil särav “TV 10 olümpiastarti” tõi Anu Sääritsale kultuurkapitali aastapreemia
Igas Kultuurkapitali valdkonnas kuulutati välja peapreemia ja elutööpreemia laureaadid, lisaks anti üle kehakultuuri ja spordi, kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitalide aastapreemiad, kokku 58 preemiat.

Eesti Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Indrek Saar õnnitles kõiki laureaate ja tõi esile Kultuurkapitali rolli Eesti kultuuri arendamisel. “Tunnustus kuulub kõigile neile, kes on suutnud oma loominguga kinnistada või luua päris uusi tähendusi ja kõnetada suurt hulka inimesi. Tänu teile saame juubeliaastal kindlalt öelda, et Eesti keel ja kultuur on elujõuline, tugev ja arenev,” ütles kultuuriminister. Ta meenutas, et Kultuurkapital on Eesti riigist vaid pisut noorem ning selle ligi sajand tagasi kokku lepitud toimimispõhimõtteid pole muudetud. “Kultuurkapital on aidanud ellu viia ühekordseid häid ideid ja andnud hoogu kultuuri loojatele, tänu sellele on rahastatud suursündmuste korraldamist ja märgiliste ehitiste rajamist,” lisas Saar.

Eesti Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks tõi välja, et alates 1994. aastast on Kultuurkapital toetanud kultuuri ja sporti kokku ligi 332 miljoni euroga. “Selline võimas panus tähistab Eesti taasiseseisvumise järgset suurimat edulugu, ühiskondlikku kokkulepet kultuuri ja sporti nii toetada,” lausus Saks.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X