Kultuuriminister tegi ettepaneku 78 olümpiasportlast pärast eesliinitöötajaid vaktsineerida

valitsuse-pressikonvertents-tonis-lukas-92295609

Kultuuriminister Tõnis Lukas saatis sotsiaalministeeriumile pöördumise, milles teeb teeb ettepaneku vaktsineerida pärast tervishoiu- ja teisi olulisi eesliinitöötajaid sportlased ja nende tugipersonal, kellel on lootust pääseda sel suvel Tokyo suveolümpiamängudele.

“Olümpiamängud, mis on spordivaldkonna suurim ja tähtsaim sündmus, toimuvad 23.07–08.08.2021 Tokios. Neile järgnevad 24.08–05.09.2021 samas kohas toimuvad paralümpiamängud. Varasematel aastatel on suve olümpiamängudel Eestit esindanud 40–50 sportlast ning suve paralümpiamängudel 4–6 sportlast. Lisaks sportlastele osaleb mängudel nende tugipersonal (treenerid ja teised taustajõud),” kirjutab Lukas.

“Paljudel olümpiamängudel kavas olevatel spordialadel jäi mängudele kvalifitseerumine 2020. aasta I kvartalis maailmas ja Euroopas COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu pooleli. 2021. aasta I kvartalis planeerivad rahvusvahelised spordialaliidud jätkata poolelijäänud kvalifikatsioonivõistluste korraldamist, et välja selgitada need sportlased, kes pääsevad olümpiamängudele. Eestist on praeguseks olümpiamängudele koha taganud 10 sportlast ja 3 parasportlast. Võimalus täita kvalifikatsiooninormi on veel umbes 80 sportlasel ja 4 parasportlasel.”

Lukas lisab: “Selleks, et eelnimetatud Eesti parimad sportlased saaksid treenida ja võistelda rahvusvahelistel võistlustel maailmas teiste riikide sportlastega võrdsetel tingimustel, on nende vaktsineerimine Eestis ajaliselt oluline. Seepärast teeme ettepaneku võtta vaktsiinisaajate pingerea koostamisel arvesse Eesti tippsportlaste ja nende tugipersonali tähtsust ning korraldada nende vaktsineerimine pärast tervishoiu- ja teiste oluliste eesliinitöötajate vaktsineerimist võimalikult vara käesoleval aastal.”

“Kirjale on lisatud vaktsiini vajavate sportlaste ja nende tugipersonali nimekirjad, mille on koostanud Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Paralümpiakomitee. Sõltuvalt sportlaste sportlikkest saavutustest järgnevatel kuudel võib nimekirjades toimuda nii lisandumisi kui ka väljaarvamisi. Spordivaldkonna esimese prioriteedina palume vaktsineerida sportlased ja teise prioriteedina nende tugipersonal.”

Sportlased, keda soovitakse olümpiale mõeldes vaktsineerida:

Aerutamine: Kaspar Sula, Joosep Karlson

Jalgrattasport: Rein Taaramäe, Tanel Kangert, Janika Lõiv

Judo: Grigori Minaškin

Kergejõustik: Martin Kupper, Ksenija Balta, Rasmus Mägi, Jaak-Heinrich Jagor, Roman Fosti, Anna Maria Orel, Kätlin Tõllasson, Magnus Kirt, Tiidrek Nurme, Janek Õiglane, Johannes Erm

Laskmine: Peeter Olesk, Reino Velleste

Maadlus: Epp Mäe, Heiki Nabi, Helary Mägisalu

Purjetamine: Ingrid Puusta, Karl-Martin Rammo

Sulgpall: Raul Must, Kristin Kuuba

Sõudmine: Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Jüri-Mikk Udam, Kaur Kuslap, Johann Poolak

Tennis: Kaia Kanepi, Anett Kontaveit

Triatlon: Kaidi Kivioja

Tõstmine: Mart Seim

Ujumine: Kregor Zirk, Daniel Zaitsev, Eneli Jefimova, Maria Romanjuk, Martin Allikvee

Vehklemine: Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Katrina Lehis, Nelli Differt, Nikolai Novosjolov, Sten Priinits

Korvpall: 3×3 naiskond (4 inimest)

Vibulaskmine: Reena Pärnat, Alexandra Lilianthal, Laura Nurmsalu

Võimlemine: naiskond (5 inimest)

Poks: Pavel Kamanin, Steven Aas

Rannavolle: Kusti Nõlvak, Mart Tiisaar

Parasport: Matz Topkin, Susannah Kaul, Kardo Ploomipuu, Robin Liksor, Mari-Liis Juul, Anna Mezentseva, Egert Jões

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X