Kultuuriministeeriumi eestvedamisel asutakse täiustama dopingut käsitlevat õigusruumi

Kultuuriministeeriumis kohtusid täna, 7. märtsil Kultuuriministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Riigiprokuratuuri, Eesti Olümpiakomitee (EOK), Eesti Suusaliidu ja SA Eesti Antidopingu (EAD) esindajad. Kohtumisel vahetati informatsiooni avalikkuse ette jõudnud dopingujuhtumite uurimise hetkeseisu kohta, koordineeriti edasisi samme juhtumite uurimisel ning arutati täiendavaid võimalusi dopinguvastase võitluse tõhustamiseks tippspordis.

Kohtumisel peatuti pikemalt ka seadusraamistiku võimalustel dopinguvastase võitluse tõhustamisel ning olemasoleva regulatsiooni kitsaskohti.

“Jõudsime ühisele arusaamisele, et on vaja leppida  kokku, mis on doping, ja seda laiemalt kui praeguses käsitluses ainult ravimid. Meie eesmärk on senisest enam pöörata tähelepanu ühelt poolt puhta spordi väärtuste propageerimisele, tõhusale ennetustööle ning teisalt on ka vajadus üle vaadata regulatsioon dopingu valmistamise, vahendamise ja selle kasutamisele kallutamise osas. Tõhus võitlus dopingu vastases võitluses tippspordis nõuab eelkõige tihedat koostööd riigi, SA Eesti Antidopingu, rahvusvahelise võrgustiku ja spordiorganisatsioonide vahel,” kinnitas Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.

Justiitsministeeriumiga lepiti kohtumisel kokku, et eelseisva paari kuu jooksul hinnatakse ühiselt olemasolevat regulatsiooni, et jõuda järeldusele, mis on Eesti õigusruumis kõige parem lahendus.

Riik on dopinguga seotud ohte juba varem teadvustanud ja ka vajalikke samme astunud. Viimaste aastatega on Kultuuriministeerium mitmekordselt suurendanud tegevustoetust SA-le Eesti Antidoping – kui 2015. aastal oli toetus 30 000 eurot, siis selleks aastaks on see tõusnud 187 000 euroni. Tänu Põhjamaadest saadud kogemustele on riik teadvustanud ka vajadust dopinguvastast võitlust ja ennetustegevust veelgi jõulisemaks muuta. Kultuuriministeerium tegi eelmisel aastal EAD asutajale Eesti Olümpiakomiteele (EOK) ettepaneku seda asutust reformida tuues sinna kokku kõik spordieetika küsimused, eelkõige kokkuleppemängude vastase võitluse, millest võidab ka võitlus dopingu tarvitamise vastu. Juba varem on kinnitatud vajadust tõsta uurimisvõimekust, teha koolitusi ning muid ennetavaid tegevusi, et tippspordis pettuse teele ei mindaks.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X