Kultuuriministeerium Spordilehe taastamist ei toeta

kulka

Kultuuriministeerium ei toeta eraldi Spordilehe taastamise mõtet, sest ministeeriumi hinnangul on Eesti spordiajakirjandus praegu kõrgel tasemel ning 1. märtsil luuakse spordiregistri juurde ka riiklik sporditulemuste andmebaas, mis talletab nii Eesti kui ka rahvusvaheliste tiitlivõistluste tulemusi spordiajaloo säilitamiseks.

ERR kirjutas 10. jaanuaril Eesti Spordiajaloo Seltsi pöördumisest, milles avaldati soovi, et sihtasutuse Kultuurileht või Eesti Olümpiakomitee (EOK) kaudu alustaks taas ilmumist Spordileht.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn ütles toona, et kultuuriministeerium ei ole seda mõtet seni toetanud, kuid lubas asja veel arutada Eesti Olümpiakomiteega.

Sel kolmapäeval saatis Pürn spordiajaloo seltsile kirjaliku vastuse, kus andis lõpliku eitava vastuse luua regulaarselt ilmuv riiklik kirjalik spordiväljaanne.

Ta põhjendas, et Eesti spordiajakirjandus on praegu kõrgel tasemel ning pakub tasakaalukat ja analüüsivat sisu mitmetes formaatides, mis vastab spordihuviliste vajadustele ja soovidele.

“Eesti Rahvusringhäälingus on audiovisuaalse meedia kõrval regulaarselt kirjutavat sisu pakkuv spordiportaal. Erasektori omandis olevates päevalehtedes ilmuvad regulaarselt sisukad sporti lahkavad artiklid ja arvamuslood. Järjepidevalt ilmuvad spordile keskenduvad ajakirjad, mis pakuvad nii teaduslikku kui ka informatiivset sisu ning persoonilugusid,” põhjendas spordi asekantsler.

Ta lisas, et ka mitmed spordialad annavad regulaarselt välja oma spordiala olulisi sündmusi ja arenguid käsitlevaid ajakirju.

“Igapäeva sporditulemused on kõigile kohe kättesaadavad võistluste või spordiorganisatsioonide kodulehtedel. Spordiseaduse muudatuste jõustumisel 01.03.2020 luuakse Eesti spordiregistri juurde riiklik sporditulemuste andmebaas, mis talletab nii Eesti kui ka rahvusvaheliste tiitlivõistluste tulemusi spordiajaloo säilitamiseks.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X